Kronika Policyjna Przasnysz. Tragiczny weekend na naszych drogach.

W ubiegły weekend na terenie naszego powiatu doszło do dwóch tragicznych zdarzeń, w których życie straciły dwie osoby.

 

06.12.2020r.

Brak zdarzeń kryminalnych

 

05.12.2020r.

Godz. 06.10 – w miejscowości Stegna gm. Jednorożec, kierujący pojazdem marki Mercedes Sprinter, 40 – letni mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego, na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn, najechał na jadącą rowerem w tym samym kierunku, 82 – letnią mieszkankę gm. Jednorożec. Niestety w wyniku doznanych obrażeń ciała rowerzystka poniosła śmierć na miejscu. Badanie stanu trzeźwości kierującego mercedesem wykazało, że  w chwili wypadku był  trzeźwy. Od kierującego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Godz. 11.00 – w miejscowości Golany gm. Przasnysz, kierujący pojazdem marki Renault wykonując manewr cofania uderzył w stojącą skodę octavię. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Godz. 19.50 – w miejscowości Pęczki Kozłowo, gm. Krasne, policjanci zatrzymali 51 – letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego, który pomimo posiadania w swoim organizmie blisko 3 promili alkoholu oraz dożywotniego zakazu sądowego, kierował pojazdem marki Daewoo Lanos.

 

04.12.2020r.

Godz. 13.45 – pracownik sklepu Biedronka zgłosił, że w Przasnyszu przy ul. Leszno, 37 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, dokonał kradzieży różnych artykułów na łączną kwotę blisko 1000 złotych.

Godz. 17.40 – w Sierakowie gm. Przasnysz, kierujący pojazdem marki Renault Master, 52 – letni mieszkaniec pow.  szczycieńskiego, poza terenem zabudowanym,  potrącił pieszego, 61 – letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który poruszał się po drodze bez elementów odblaskowych oraz wtargnął na jezdnię wprost pod jadący pojazd. Niestety pieszy na skutek obrażeń ciała zmarł. Badanie stanu trzeźwości  kierującego Renault Master wykazało, że  w chwili wypadku był  trzeźwy. Od kierującego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Godz. 19.10 – w miejscowości Nowa Krępa gm. Przasnysz, kierujący pojazdem osobowym marki Volkswagen Golf, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z jadącym pojazdem marki Kia.  Kierujący volkswagenem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

 

03.12.2020r.

Godz. 14.40 – mieszkanka Bartnik zgłosiła, że jej były mąż dokonał kradzieży dwóch złotych pierścionków o wartości 800 złotych.

 

02.12.2020r.

Godz. 10.00 – w miejscowości Karwacz gm. Przasnysz, został zatrzymany 58 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, który mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu, kierował pojazdem marki Volkswagen Transporter.

Godz. 18.15 – w Przasnyszu na ul. Rolniczej, 58 – letni mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, swój dom oblał łatwopalną cieczą, a następnie go podpalił.

Godz. 21.30 – w Przasnyszu na ul. Orlika, policjant z KPP w Makowie Mazowieckim będąc na wolnym dokonał zatrzymania 37 – letniego mieszkańca Przasnysza, który chwilę wcześniej w sklepie przy ul. Sosnowej w Przasnyszu, dokonał kradzieży różnego rodzaju artykułów na łączną kwotę blisko 1000 złotych.

 

01.12.2020r.

Godz. 13.45 – w Przasnyszu na ul. Orlika, kierujący pojazdem marki Honda, podczas wykonywanego manewru cofania doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Toyota. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Godz. 19.00- w Przasnyszu na ul. Makowskiej, policjanci zatrzymali 49 – letniego mieszkańca Przasnysza, który pomimo posiadania w swoim organizmie blisko 2 promili alkoholu kierował samochodem osobowym marki Nissan.

 

asp.szt.Krzysztof Błaszczak


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments