Kronika Policyjna Przasnysz od 5 do 10 kwietnia 2020r.

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 5 do 10 kwietnia 2020r.

 

09.04.2020r.

Godz. 0945– mieszkanka Chorzel zgłosiła, że w Chorzelach na ul. Komosińskiego, nieznany sprawca dokonał umyślnego uszkodzenia płotu ogrodzeniowego o wartości 1000 złotych.

Godz. 1100– w miejscowości Budziska gm. Jednorożec, policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami kierował oplem.

Godz. 1540– mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że na ul. Rudej w Przasnyszu, nieznany sprawca dokonał kradzieży jej telefonu komórkowego marki Huawei o wartości 2500 złotych. W toku podjętych czynności, policjanci z Wydziału Kryminalnego przasnyskiej komendy w mieszkaniu 69-letniej mieszkanki Przasnysza ujawnili skradziony telefon.

Godz. 1810– w miejscowości Zaręby gm. Chorzele, 30-letni mieszkaniec Zarąb pomimo posiadania ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie kierował ciągnikiem rolniczym marki Ursus.

 

08.04.2020r.

Godz. 0930– w miejscowości Zawadki gm. Przasnysz, kierujący fordem 35-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym fiatem. Następnie 35-latek  oddalił się z miejsca zdarzenia. W toku wykonywanych czynności służbowych, policjanci ustalili miejsce pobytu sprawcy kolizji, a następnie zatrzymali go do wyjaśnienia. Powodem jego ucieczki z miejsca zdarzenia był fakt, iż w swoim organizmie posiadał blisko 2 promile alkoholu oraz to, że już był wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu, który wobec 35-latka wydał wyrok dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Godz.1800– mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że na ciele swojego kota, zauważyła plamę krwi w okolicach brzucha. W związku z czym udała się do przychodni weterynaryjnej, gdzie lekarz weterynarii po zrobieniu zdjęcia rentgenowskiego, ujawnił w brzuchu kota nabój śrutowy, pochodzący prawdopodobnie z broni typu wiatrówka.

 

07.04.2020r.

Godz. 0650– w miejscowości Krzynowłoga Mała na skrzyżowaniu ulicy Przasnyskiej z ulicą Mławską, kierująca samochodem dostawczym m-ki Volkswagen, 55-letnia mieszkanka pow. makowskiego, w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadziła do zderzenia z pojazdem ciężarowym m-ki MAN, przystosowanym do przewozu mleka, a którym kierował 33 letni mieszkaniec gm. Szczytno. Z miejsca zdarzenia z obrażeniami ciała do przasnyskiego szpitala została przewieziona karetką pogotowia kierująca volkswagenem.  Badanie stanu trzeźwości kierujących wykazał, że w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Godz. 1010– w miejscowości Krasne Elżbiecin gm. Krasne doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Prawdopodobną przyczyną pożaru był nieszczelny przewód kominowy.

Godz. 1440– miejscowości Helenowo-Stare gm. Przasnysz, nieznany sprawca po uprzednim wybiciu szyby w budynku mieszkalnym dokonał kradzieży butli gazowej i kluczy do mieszkania. Pokrzywdzona wartość strat wyceniła na kwotę blisko 200 złotych.

Godz. 1900– w miejscowości Zalesie gm. Krasne, policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca pow. makowskiego, który pomimo posiadania ponad 1 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem osobowym m-ki Fiat Seicento.

 

06.04.2020r.

Godz. 0520– w miejscowości Łazy gm. Chorzele doszło do pożaru domu mieszkalnego. Spaleniu uległa konstrukcja dachu wraz z wyposażeniem strychu. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie elektryczne lub nieszczelność przewodu kominowego.

Godz. 1745– kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf 22-letni mieszkaniec gm. Wielbark wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej na ulicę Ogrodową w Chorzelach doprowadził do potrącenia jadącego ul. Ogrodową 30-letniego rowerzysty.  Kierujący rowerem z niegroźnymi obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do przasnyskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że kierujący samochodem był trzeźwy. Natomiast badanie kierującego jednośladem wykazało, że w swoim organizmie posiadał ponad 0,5 promila alkoholu.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments