Kronika Policyjna Przasnysz od 16 do 24 sierpnia 2021r.

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 16 do 24 sierpnia 2021r.

 

23.08.2021r.

Godz. 07.10 – w miejscowości Szla gm. Przasnysz, policjanci z przasnyskiej drogówki zatrzymali 24 – letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który kierował samochodem osobowym marki Volkswagen mając w swoim organizmie blisko 0,5 promila alkoholu.

 

22.08.2021r.

Godz. 04.20 – w Przasnyszu na ul. Królewieckiej, nieznany sprawca dokonał umyślnego podpalenia domu jednorodzinnego na skutek czego doszło do częściowego spaleniu elewacji budynku. Wartość strat właściciel wycenił na kwotę ponad 80 tys. złotych.

 

Godz. 08.00 – mieszkaniec Przasnysza zgłosił, że nieznany sprawca z garażu mieszczącego się na ul. Żytniej w Przasnyszu, dokonał kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości ponad 700 złotych.

 

Godz. 09.30 – w miejscowości Zielona gm. Krasne, policjanci zatrzymali 54 – letniego mieszkańca pow. makowskiego, który kierował samochodem osobowym marki Volkswagen, mając w swoim organizmie około 0,5 promila alkoholu.

 

Godz. 12.50 – w miejscowości Łaz gm. Chorzele, kierująca samochodem marki BMW, podczas wykonywanego manewru wyprzedzania, doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Opel. 28 – letnia kierująca BMW za spowodowanie zdarzenia drogowego, została ukarana mandatem karnym.

 

Godz. 19.50 – w Przasnyszu na ul. Słowackiego, kierujący pojazdem osobowym marki Skoda, 36 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, mając w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem na skutek czego zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając tym do zderzenia z pojazdem marki Volkswagen, którym kierował 21 – letni mieszkaniec gm. Krzynowłoga Mała.

 

21.08.2021r.

Godz. 08.00 – w miejscowości Krzynowłoga Mała na ul. Kościelnej, kierująca samochodem osobowym marki Peugeot, wykonując manewr cofania uderzyła w jadący pojazd marki Volkswagen. 37 – letnia kierująca peugeotem za spowodowanie kolizji drogowej została ukarana mandatem karnym.

 

Godz. 15.30 – w miejscowości Chorzele ul. Grunwaldzka, nieznani sprawcy po uprzednim wyważeniu okna w nowo budowanym domu jednorodzinnym, dokonali kradzieży drzwi wejściowych. Zgłaszający wartość strat wycenił na kwotę około 4 tys. złotych.

 

Godz. 16.15 – w Przasnyszu na ul. Akacjowej, mieszkaniec pow. przasnyskiego zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że jednośladem kierował 43 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, mając w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu.

 

20.08.2021r.

Godz. 09.10 – w Przasnyszu na ul. Orlika, kierujący skodą podczas cofania uderzył w zaparkowany pojazd marki Alfa Romeo. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

 

19.08.2021r.

Godz. 15.00 – mieszkanka gm. Przasnysz zgłosiła, że dzień wcześniej na portalu internetowym OLX wystawiła do sprzedaży buty. Chwilę później nieznana osoba zainteresowana zakupem obuwia skontaktowała się telefonicznie ze sprzedającą. Następnego dnia podczas finalizacji transakcji, zgłaszająca stwierdziła ze nieznany sprawca zamiast wpłaty na jej konto pieniędzy za zakupione obuwie dokonał wypłaty pieniędzy w kwocie ponad 600 złotych.

 

Godz. 15.40 – w Przasnyszu na ul. Szosa Ciechanowska, kierująca oplem na skutek niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu uderzyła w pojazd dostawczy marki Iveco. Z miejsca zdarzenia z niegroźnymi obrażeniami ciała do przasnyskiego szpitala, została przewieziona kierująca oplem. Kierująca osobówką za spowodowanie kolizji drogowej otrzymała mandat karny.

 

Godz. 19.25 – mieszkanka Jednorożca zgłosiła, że na portalu internetowym zakupiła spodnie za kwotę blisko ponad 170 złotych i pomimo dokonanego przelewu nie otrzymała zakupionego towaru.

 

18.08.2021r.

Godz. 00.05 – w miejscowości Karwacz gm. Przasnysz, policjanci podczas kontroli drogowej samochodu osobowego marki Mazda ujawnili środki odurzające. Do wyjaśnienia zatrzymano dwóch mieszkańców pow. przasnyskiego w wieku 22 i 26 lat.

 

Godz. 18.50 – w miejscowości Niesiobędy gm. Krasne. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki MONDIAL, 20 – letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który pomimo posiadania już na swoim koncie 5 zakazów sądowych zakazujących kierowania pojazdami mechanicznymi w tym 3 dożywotnich zakazów, zdecydował się na jazdę jednośladem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 20 – latka wykazało, że w swoim organizmie posiadał on blisko 0,3 promila alkoholu. Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna za złamanie sądowych zakazów oraz za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu, odpowie przed przasnyskim sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

17.08.2021r.

Godz. 10.20 – w Przasnyszu na ul. Szpitalnej, 63 – letni mieszkaniec Przasnysza mając w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu dopuścił się czynnej napaści na interweniujących policjantów oraz groził im pozbawieniem życia. Natomiast drugi z mężczyzn uczestniczący w interwencji, 43 – letni mieszkaniec Przasnysza, mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu, utrudniał wykonywanie czynności służbowych przez policjantów oraz dopuścił się ich znieważenia. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

 

Godz. 19.35 – mieszkaniec Przasnysza zgłosił, że nieznany sprawca przy pomocy przesłanego linku  zalogował się na konto zgłaszającego i próbował dokonać przelewu w kwocie blisko 1700 złotych. Tylko dzięki czujności zgłaszającego i zablokowaniu konta, sprawcy nie udało się dokonać przelewu.

 

16.08.2021r.

Godz. 09.00 – mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że w nocy z 15 na 16 sierpnia br. w Przasnyszu na ul. Witkiewicza, nieznany sprawca dokonał kradzieży pojazdu marki Toyota Hilux o wartości około 220 tys. złotych.

 

Godz. 18.30 – w miejscowości Szla gm. Przasnysz, 48 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, kierował rowerem, mając w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu.

 

 

asp. szt. Krzysztof Błaszczak

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments