Kronika Policyjna Przasnysz [23.09 – 28.09.2022]

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 23 do 28 września 2022 roku.

 

 

27.09.2022r.

Godz. 07.00 – mieszkaniec Świniar gm. Krzynowłoga Mała zgłosił, że nieznany sprawca z jego ogrodzonej posesji dokonał kradzieży pojazdu marki BMW o wartości 130 tys. złotych.

 

26.09.2022r.

Godz. 12.00 – w Przasnyszu na ul. Makowskiej, policjanci zatrzymali 58 – letnią mieszkankę pow. przasnyskiego, która pomimo braku uprawnień, kierowała pojazdem marki Grecav Amica.

 

Godz. 14.40 –w Chorzelach na ul. Zarębskiej, policjanci zatrzymali 38 – letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który kierował rowerem mając w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

 

25.09.2022r.

Godz. 12.50 – w miejscowości Oględa gm. Przasnysz, policjanci zatrzymali 36 – letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który kierował pojazdem marki Volkswagen Passat mając w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że 36 – latek kierował volkswagenem pomimo braku uprawnień.

 

24.09.2022r.

Brak zdarzeń kryminalnych

 

23.09.2022r.

Godz. 14.25 – w Chorzelach na ul. Grunwaldzkiej, kierujący pojazdem ciężarowym marki Man, 48 – letni obywatel Białorusi, wyjeżdżając z ul. Zarębskiej, potrącił idącą chodnikiem 58 – letnią mieszkankę pow. przasnyskiego. Piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana karetką pogotowia do przasnyskiego szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego pojazdem ciężarowym wykazało, że był trzeźwy.

 

Godz. 18.00 – w Przasnyszu na ul. Wojskowej, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku w czasie wolnym od służby, zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Seat Leon, który chwilę wcześniej uderzył w zaparkowany pojazd marki Volkswagen Lupo. Skierowani na miejsce przasnyscy policjanci, przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego Seatem, które wykazało, że 30 – letni mieszkaniec Rostkowa w swoim organizmie posiadał ponad 2 promile alkoholu.

 

Godz. 20.10 – w Przasnyszu na ul. Świerkowej, kierujący pojazdem marki Seat, przyjechał na parking przed komodę i zaczął kręcić tzw. bączki. po czym przejechał na parking Sądu Rejonowego w Przasnyszu i tam kontynuował swoją niebezpieczną jazdę wprowadzając pojazd w poślizg.  Po tych niebezpiecznych zachowaniach, kierujący pojazdem oddalił się w kierunku centrum miasta. Natychmiast w poszukiwaniach pojazdu oraz kierującego seatem włączono policyjne patrole. W trakcie podjętych czynności jeden z policjantów wracający po służbie do domu, zauważył poszukiwanego Seata w rejonie ul. Piłsudskiego w Przasnyszu o czym niezwłocznie poinformował dyżurnego przasnyskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, próbowali zatrzymać nieodpowiedzialnego kierującego. Niestety kierujący nie reagował na polecenia do zatrzymania pojazdu i chcąc uniknąć zatrzymania, podjął próbę ucieczki ulicami Przasnysza. Mężczyzna uciekał w kierunku Makowa Mazowieckiego. Gdy przejeżdżał przez  miejscowość Bogate, stracił panowanie nad pojazdem, na skutek czego wjechał do przydrożnego rowu. Po tym zdarzeniu porzucił swój pojazd i ucieczkę kontynuował pieszo. Został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie trzeźwości 30 latka wykazało, że posiada on w swoim organizmie ponad 2,2 promila. Dodatkowo pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Grozi mu teraz wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Mężczyzna odpowie przed Sądem również za szereg wykroczeń drogowych, których dopuścił się podczas ucieczki.

 

 

asp. szt. Krzysztof Błaszczak

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments