Kronika Policyjna Przasnysz [22.08 – 25.08.2022]

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 22 do 25 sierpnia 2022 roku.

 

24.08.2022r.

Godz. 0635– mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że nieznany sprawca na ul. Sosnowej w Przasnyszu w nocy z 23 na 24 sierpnia spod bloku mieszkalnego dokonał kradzieży dwóch kół od roweru marki Kross Hexagon, który był przypięty linką do stojaka rowerowego, wartość skradzionego mienia to kwota 500 złotych.

 

Godz. 1945– w Olszewce gm. Jednorożec doszło do zderzenia się motocyklisty z kierującym samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zderzenia tych pojazdów doszło, gdy 25 letni mieszkaniec gminy Chorzele kierując motocyklem Honda CBR, wykonywał manewr wyprzedzania samochodu Fiat Punto, kierowanego przez 51 letniego mężczyznę, który w tym czasie skręcał w lewo. Kierowca motocykla doznał obrażeń skutkujących rozstrojem organizmu powyżej dni siedmiu i został zabrany przez pogotowie ratunkowe do przasnyskiego szpitala, natomiast kierujący samochodem oddalił się z miejsca wypadku.

 

Godz. 2110– w Przasnyszu na ul. Baranowskiej, policjanci zatrzymali 29 letniego mieszkańca Przasnysza, który mając 1,30 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem osobowym marki Seat Leon.

 

23.08.2022r.

Godz. 1030– mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że w nocy z 19 na 20 sierpnia br. w Przasnyszu na ul. Sadowej, nieustalony sprawca dokonał uszkodzenia szlabanu wjazdowego na teren wspólnoty mieszkaniowej, poprzez siłowe jego podniesienie, wartość uszkodzenia to kwota 1585 złotych.

 

Godz. 1715– w Żbikach gm. Krasne, zatrzymano do kontroli drogowej 35 letniego mieszkańca gminy Krasne, który mając 5,31 promila alkoholu w organizmie kierował rowerem.

 

Godz. 1815– w Przasnyszu na ul. Sosnowej w sklepie należącym do jednej z sieci handlowych, 46 letni mieszkaniec Przasnysza dokonał kradzieży artykułów spożywczych o wartości 41,72 złotych, został ukarany mandatem karnym.

 

Godz. 2040– w Bogatem gm. Przasnysz, mieszkaniec powiatu przasnyskiego dokonał obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego samochodem marki Mercedes. Zabrał mu kluczyki od pojazdu i wezwał Policję. Jak się okazało był to 40 letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości, w związku z powyższym została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

 

22.08.2022r.

Godz. 0420– w Bagienicach gm. Chorzele, kierujący pojazdem Mercedes Sprinter, 33 letni mieszkaniec województwa pomorskiego z nieustalonych przyczyn wjechał w stado krów pędzonych przez 68 letniego mieszkańca gminy Chorzele. W wyniku zdarzenia poganiacz z obrażeniami ciała został przewieziony do przasnyskiego szpitala, natomiast jedna z krów padła, a druga miała złamaną nogę. Obydwaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

Godz. 0825– mieszkanka gm. Krzynowłoga Mała zgłosiła, że w miejscowości Romany Karcze gm. Krzynowłoga Mała podczas prac polowych ujawniła niewybuchy z okresu II Wojny Światowej, policyjny pirotechnik potwierdził, że są to dwa pociski: moździerzowy i przeciwpancerny, które zostały przekazane dla patrolu rozminowania saperskiego z Kazunia.

 

Godz. 1135– w Przasnyszu na ul. Sadowej, policjanci zatrzymali 41 letnią mieszkankę Przasnysza, który mając 0,88 promila alkoholu w organizmie kierowała samochodem Volkswagen, zatrzymano prawo jazdy.

 

Godz. 1710– mieszkaniec Czernic Borowych zgłosił, że nieznany sprawca w dniu 18 sierpnia br. wprowadził go w błąd w ten sposób, że nakłonił do zainstalowania na komputerze aplikacji, dzięki której mógłby dokonywać zakupu kryptowaluty. Jak się okazało, było to złośliwe oprogramowanie, które pozwoliło oszustowi „wejść” na konto pokrzywdzonego i dokonać z niego przelewu na kwotę 608 złotych.

 

kom. Paweł Rykowski

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Motocyklista
Motocyklista
1 miesiąc temu

Co za baran to wypełnia