Kronika Policyjna Przasnysz [20.06. – 27.06.2022]

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 20 do 27 czerwca 2022r.

 

26.06.2022r.

Godz. 14.20 – w Przasnyszu na ul. Warszawskiej, kierujący rowerem na skutek nieustąpienia pierwszeństwa uderzył w pojazd marki Skoda. Sprawcę kolizji ukarano wysokim mandatem karnym.

 

25.06.2022r.

Brak zdarzeń kryminalnych

 

24.06.2022r.

Godz. 00.30 – w Przasnyszu na ul. Świerczewo, policjanci zatrzymali 41 – letniego mieszkańca Przasnysza, który prowadził pojazd marki Skoda Octavia, mając w swoim organizmie blisko 0,4 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie również za posiadanie środków psychotropowych, które przewoził w swoim samochodzie. Kierujący skodą, jak i jego 19 – letnia pasażerka, zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

 

Godz. 12.50 – w miejscowości Czaplice Furmany gm. Chorzele, kierujący Fordem Kuga, 68 – letni mieszkaniec pow. mińskiego, na skutek wykonywanego w sposób nieprawidłowy manewru wyprzedzania doprowadził do kolizji z pojazdem marki Seat Ibiza, którym kierowała 24 – letnia mieszkanka gm. Chorzele. Z miejsca zdarzenia z niegroźnymi obrażeniami ciała do ciechanowskiego szpitala, została karetką pogotowia przewieziona 15 – letnia pasażerka seata.  Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości uczestników kolizji wykazało, że w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

 

Godz. 19.10 – w miejscowości Jastrzębiec gm. Czernice Borowe, 18 – letni mieszkaniec gm. Czernice Borowe, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, na skutek czego wjechał wprost pod jadący w kierunku Rzęgnowa pojazd marki Ford Kuga, którym kierowała 35 – letnia mieszkanka pow. ostrołęckiego. Niestety kierujący jednośladem w wyniku potrącenia, poniósł śmierć na miejscu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującej fordem wykazało, że w chwili zdarzenia była trzeźwa.

 

23.06.2022r.

Godz. 17.45 – zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie 90 – letniej mieszkanki miejscowości Kobylaki-Korysze gm. Jednorożec, która około godz. 13.00 była ostatni raz widziana w miejscu zamieszkania. Z uwagi na stan zdrowia zaginionej, porę dnia oraz okoliczności zaginięcia Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak, ogłosił alarm dla podległych mu funkcjonariuszy. Po dwóch godzinach intensywnych poszukiwań, kobieta została odnaleziona przez przasnyskich policjantów, kilkaset metrów od miejsca zamieszkania. Skrajnie wyczerpaną seniorkę, niemającą świadomości gdzie się znajduje, przekazano przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia. W działania poszukiwawczych przasnyskich policjantów wspierali również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z psami tropiącymi. Dodatkową w działaniach tych brali udział strażacy z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz druhowie z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

22.06.2022r.

Godz. 17.30 – w Przasnyszu na ul. Sosnowej, policjanci zatrzymali 26 – letniego mieszkańca Przasnysza, który pomimo posiadanego sądowego zakazu, kierował samochodem marki Audi.

 

21.06.2022r.

Godz. 15.10 – w miejscowości Godacze gm. Krasne, nieznany sprawca po uprzednim wyważeniu drzwi tarasowych, dostał się do wnętrza domu jednorodzinnego, a następnie dokonał kradzieży biżuterii oraz pieniędzy. Pokrzywdzony wartość strat wycenił na kwotę ponad 5 tys. złotych.

 

20.06.2022r.

Godz. 08.25 – mieszkaniec Parciak gm. Jednorożec zgłosił, że nieznany sprawca z niezamkniętego pomieszczenia garażowego, dokonał kradzieży oleju napędowego w ilości około 200 litrów o łącznej wartości około 1600 złotych.

 

asp. szt. Krzysztof Błaszczak

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Dobrze że jest policja, obawa dla niektórych. Ja patrzę i jak coś zauważę to powiadamiam policję

NSZ
NSZ
1 rok temu

Omega do wszystkich patroli. Szkoda ze black Hawk nie przyleciał z pomocą w poszukiwaniach