Kronika Policyjna Przasnysz [19.05 – 22.05.2023]

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 19 do 22 maja 2023 roku.

 

21.05.2023r.

Godz. 0330– w miejscowości Krzynowłoga Mała przy ul. Przasnyskiej, nieustaleni sprawcy dokonali wysadzenia bankomatu znajdującego się w ścianie budynku Banku Spółdzielczego, powodując jego zniszczenie, śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu.

 

Godz. 0915– w Przasnyszu na ulicy Świerczewo, policjanci zatrzymali 51 – letniego mieszkańca gminy Przasnysz, który mając 0,48 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem osobowym marki Volkswagen Jetta. 51 – latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu.

 

20.05.2023r.

Godz. 0800– w miejscowości Skuze, gm. Chorzele, 23 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Golf uderzył w konia, który nagle wbiegł na jezdnię. Do zwierzęcia właściciel wezwał weterynarza, a sam został przez policjantów pouczony.

 

Godz. 1540– w Mchowie gmina Przasnysz, kierujący pojazdem Fiat Seicento 68 – letni mieszkaniec Przasnysza, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Jak ustalono, samochodem kierował pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i będąc w stanie nietrzeźwości – 1,85 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

 

19.05.2023r.

Godz. 0700– w miejscowości Przasnysz na skrzyżowaniu ulic Orlika i Klonowej, kierująca samochodem osobowym Volkswagen Passat 33 – letnia mieszkanka gminy Czernice Borowe, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla mieszkanki gminy Jednorożec kierującej samochodem Fiat Albea i doprowadziła do zderzenia tych pojazdów, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, została ukarana mandatem karnym w kwocie 1500 złotych.

 

Godz. 1010– w Przasnyszu na ulicy Orlika, kierujący samochodem Lexus 70 – letni mieszkaniec Przasnysza, podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla mieszkańca Przasnysza kierującego samochodem Citroen i doprowadził do zderzenia pojazdów, został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych.

 

Godz. 1450– w Przasnyszu na ul. Leszno w sklepie należącym do jednej z sieci handlowych, 63 – letni mieszkaniec gminy Przasnysz dokonał kradzieży piwa o wartości 3,69 złotych, za swoje postępowanie odpowie przed przasnyskim sądem.

 

Godz. 1710– mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że za pośrednictwem portalu społecznościowego dokonała zakupu klatki dla królika o wartości 100 złotych i pomimo dokonanego przelewu nie otrzymała zakupionej rzeczy.

 

Godz. 1940 – w Chorzelach na ulicy Zarębskiej, policjanci zatrzymali 33 – letniego mieszkańca powiatu działdowskiego, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Działdowie w celu odbycia kary dziesięciu dni aresztu.

 

kom. Paweł Rykowski

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments