Kronika Policyjna Przasnysz [10.10. – 14.10.2022]

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 10 do 14 października 2022 roku.

 

13.10.2022r.

Godz. 08.00 – w miejscowości Brzeski-Kołaki gm. Chorzele, 25 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, kierował pojazdem marki Fiat Panda mając w swoim organizmie ponad 0,4 promila alkoholu.

 

Godz. 12.25 – w miejscowości Opaleniec gm. Chorzele, policjanci zatrzymali 48 – letniego mieszkańca Olsztynka, który kierował samochodem osobowym marki Nissan mając w swoim organizmie blisko 1 promil alkoholu.

 

Godz. 17.20 – w Przasnyszu na ul. Makowskiej, kierujący pojazdem osobowym marki Opel Astra, 28 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego podczas włączania się do ruchu potracił 62 – letnią mieszkankę Przasnysza, która z obrażeniami ciała została przewieziona karetką pogotowia do przasnyskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że byli trzeźwi.

 

Godz. 18.40 – w Przasnyszu na ul. Rostkowskiej, 24 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, na skutek niedostosowania prędkości na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem marki Honda, na skutek czego wjechał do przydrożnego rowu, doprowadzając w ten sposób do wywrócenia pojazdu. 24 – latek za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym.

 

Godz. 22.20 – 38 – letnia mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że nieznany sprawca podający się za pracownika banku, skontaktował się z nią telefoniczne i pod pozorem włamania na jej konto nakłonił 38 – latkę do zainstalowania  na swoim telefonie aplikacji i podania kodów dostępowych do bankowości elektronicznej. Z uwagi na fakt, że zgłaszająca zorientowała się, że może paść ofiarą oszustwa, przerwała połączenie i po zablokowaniu konta bankowego, sprawca nie zdołał dokonać jakichkolwiek transakcji z jej konta.

 

12.10.2022r.

Godz. 07.20 – w miejscowości Wężewo gm. Krasne, policjanci z przasnyskiej drogówki zatrzymali 39 – letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który kierował samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, mając w swoim organizmie ponad 0,6 promila alkoholu.

 

Godz. 08.50 – mieszkaniec pow. przasnyskiego zgłosił, że nieznany sprawca z działki leśnej znajdującej się w miejscowości Niskie Wielkie gm. Chorzele, dokonał kradzieży drzewa dębowego o wartości 4 tys. złotych.

 

Godz. 09.25 – w Przasnyszu na ul. Kossaka, nieznany sprawca poprzez wyłamanie okna w niezamieszkałym domu jednorodzinnym, dokonał kradzieży wiertarki udarowej oraz rozdzielni elektrycznej o łącznej wartości blisko 4 tys. złotych.

 

Godz. 13.10 – w Przasnyszu na ul. Kossaka, nieznany sprawca po uprzednim wyważeniu drzwi do pomieszczenia garażowego, dokonał kradzieży agregatu prądotwórczego oraz innych narzędzi elektrycznych o łącznej wartości blisko 5 tys. złotych.

 

Godz. 18.00 – w Przasnyszu na ul. Piłsudskiego, policjanci z przasnyskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali, 41 – letniego mieszkańca Przasnysza, który mając w swoim organizmie ponad 1,2 promila alkoholu, przewoził swoim samochodem marki Volkswagen dwie małoletnie córki.

 

Godz. 20.20 – w Przasnyszu na ul. Słowackiego, funkcjonariusze OPP Warszawa, wracający ze służby zatrzymali 36 – letniego mieszkańca gm. Krzynowłogi Małej, który wjechał do przydrożnego rowu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 36 – latka wykazało, że mężczyzna w swoim organizmie posiadał ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna, kierował pojazdem bez uprawnień.

 

11.10.2022r.

Brak zdarzeń kryminalnych

 

10.10.2022r.

Godz. 10.30 – w miejscowości Golany gm. Przasnysz, policjanci zatrzymali 36 – letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 

asp. szt. Krzysztof Błaszczak

 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie
nie
1 miesiąc temu

Będą jakieś newsy w tej sprawie ? Mława : „pośród 52 wnioskodawców w kraju, którzy otrzymali bezzwrotne dofinansowanie dla samorządów na rozwój stref przemysłowych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Pieniądze w wysokości 24,5 mln będą przeznaczone na zadanie pn. Rozbudowa drogi powiatowej nr 2375W – ul. Nowa w Mławie jako drogi dojazdowej do Dzielnicy Przemysłowej…Przewidywana wartość Inwestycji 25.000.000,00 zł. Wkład własny powiatu to 500.000,00 zł. A dofinansowanie w kwocie 24 500 000,00 zł otrzymaliśmy w ramach piątej edycji Rządowego Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład skierowanych do samorządów na rozwój stref przemysłowych.” Szczytno: „60 mln zł trafi do gminy Szczytno.… Czytaj więcej »

nie
nie
1 miesiąc temu
Reply to  Infoprzasnysz

Miasto nie dostało, to rozumiem.
Ale, że wniosek powiatu nie przeszedł ?!
Powiat jest rządzony ( jak wielu uważa) przez najlepszego starostę od czasów Mieszka I.
To troszkę rozczarowanie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Chyba wiadomo dlaczego . Każdy myślący wie .bo nie ma lini kolejowej nas