Kronika Policyjna Przasnysz [10.06 – 13.06.2024] – kolizje, kradzieże, śmiertelny wypadek

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 10 do 13 czerwca 2024 roku.

 

12.06.2024r

Godz. 18:55- do KPP w Przasnyszu zgłosił się 46-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który złożył zawiadomienie o przestępstwie z treści którego wynika, że nn osoba poprzez złamanie zabezpieczeń w postaci hasła na portalu społecznościowym i poprzez komunikator rozesłała do znajomych prośbę o podanie numeru kodu mobilnej płatności. Postępowanie prowadzi KPP Przasnysz.

 

11.06.2024r

Godz. 09:05 na drodze wojewódzkiej nr 614 doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący motorowerem marki Zipp, 30-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania uderzył w tylny lewy bok pojazdu marki Honda CRV, którym kierował 45-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Po zderzeniu się z pojazdem marki Honda, motorowerzysta zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Opel Vivaro, którym kierował 44-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. W wyniku wypadku kierujący motorowerem poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zabezpieczali ślady i wykonywali oględziny miejsca zdarzenia. Dalsze postępowanie ma wyjaśnić szczegółowy przebieg i okoliczności zdarzenia. Kierujący samochodami  byli trzeźwi.

Godz. 17:14- w miejscowości Dobrzankowo policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, który kierował czterokołowcem lekkim marki Aixan pomimo braku uprawnień. Postępowanie prowadzi KPP Przasnysz.

 

Godz. 17:28- w miejscowości Klewki, kierujący pojazdem marki Opel Vectra, 18-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki BMW 3, którym kierował 18-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym w wysokości 1150 zł.

 

Godz. 19:47 – w Przasnyszu na ul. Makowskiej w sklepie należącym do jednej z sieci handlowych, 60-letni mężczyzna, dokonał kradzieży alkoholu o łącznej wartości 8,99 zł. Towar w stanie nienaruszonym powrócił do sklepu. Sprawcę kradzieży ukarano mandatem karnym w kwocie 100 zł.

10.06.2024r

Godz. 10:50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu został powiadomiony o niebezpiecznym znalezisku w Czernicach Borowych. Mieszkaniec powiatu przasnyskiego poinformował, że podczas wykonywania wykopu pod fundament ogrodzenia posesji, ujawnił niewybuch pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Wysłany na miejsce pirotechnik określił, że jest to pocisk artyleryjski. Przasnyscy policjanci zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się osób postronnych. O znalezisku powiadomili saperów, którzy wywieźli niewybuch.

 

Godz. 16:00- 54-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego zgłosił, że nieznany sprawca doprowadził go do niekorzystnego rozporządzania mieniem w ten sposób, że podszywając się za znajomego za pośrednictwem komunikatora społecznościowego poprosił o sześciokrotne opłacenie zamówień poprzez wygenerowanie kodu mobilnej płatności, co pokrzywdzony uczynił ponosząc straty o łącznej wartości 3149,94 zł. Postępowanie prowadzi KPP Przasnysz.

 

mł. asp. Ilona Cichocka

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments