Królewiecki Obszar Funkcjonalny – Porozumienie Przasnyskie podsumował rok 2016

W dniu 12 grudnia 2016 roku w dworku w Chojnowie odbyło się noworoczne spotkanie samorządów zrzeszonych w stowarzyszeniu Królewiecki Obszar Funkcjonalny – Porozumienie Przasnyskie. Samorządowcy podsumowali działalność Stowarzyszenia w roku 2016.

KOF-PP jest nakierowany na pomoc przedsiębiorczości i poprawę rynku pracy. Temu służyły zorganizowane w roku bieżącym konsultacje przedsiębiorców z ekspertami od funduszy unijnych i duża konferencja dla biznesu w Romanach Seborach.

Samorządy uchwaliły też wspólną strategię, która koordynuje inwestycje gminne i powiatowe.

KOF-PP jest też forum bieżących konsultacji pomiędzy samorządem powiatowym i gminnymi. Przewodniczącym stowarzyszenia jest starosta przasnyski Zenon Szczepankowski. Szefowie samorządów wyrazili gotowość wsparcia działań Powiatu zmierzających do rozwoju stref gospodarczych.

Deklarację przystąpienia do Stowarzyszenia KOF-PP złożyła Mazowiecka Izba Gospodarcza, co zostało z zadowoleniem przyjęte przez członków Stowarzyszenia. W imieniu MIG plany współpracy przedstawił przasnyszanin Robert Gwardys.

Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i złożyli sobie i wszystkim mieszkańcom powiatu przasnyskiego najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments