Krasne. W organizmie miał ponad 3 promile, zasnął za kierownicą

We wtorek (12 lipca), na ul. Leśnej w Krasnem, mieszkaniec gm. Opinogóra Górna był tak pijany, że zasnął za kierownicą Peugeota. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

 

– Tuż, przed godziną 22.00 do Posterunku Policji w Krasnem zgłosiła się mieszkanka Krasnego i poinformowała, że widziała jak kierujący Peugeotem w rejonie skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Kopernika w Krasnem, zatrzymał swój pojazd, a następnie zasnął za kierownicą. Widząc to, z obawy o zdrowie kierującego, otworzyła drzwi pojazdu i wtedy zorientowała się, że powodem takiego zachowania mężczyzny nie był jego stan zdrowia, tylko stan trzeźwości – informuje Krzysztof Błaszczak.

Policjanci z Krasnego natychmiast podjęli interwencję i ustalili, że za kierownicą pojazdu siedział, 58 – letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego.

 

– Przeprowadzone badane trzeźwości kierującego wykazało, że w swoim organizmie  posiadał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, a po wytrzeźwieniu usłyszał już zarzut, kierowania pojazdem na podwójnym gazie.  Grozi mu teraz wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo, 58 – latek musi się liczyć z kilkuletnim zakazem prowadzenia pojazdów – dodaje oficer prasowy KPP Przasnysz.

Przasnyska Policja dziękuje za obywatelską postawę mieszkanki naszego powiatu, dzięki której  z ruchu drogowego, został wyeliminowany kolejny nieodpowiedzialny kierowca.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments