Kradli przesyłki kurierskie. Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Trzej mężczyźni kradli przesyłki kurierskie. Czwarty z zatrzymanych jest podejrzany o paserstwo. Wartość strat oszacowano na blisko 12 tysięcy złotych. Przedstawiono im łącznie 10 zarzutów.

 

Sprawą kradzieży przesyłek kurierskich zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego.

– Z zebranych przez nich informacji wynikało, że do pierwszej kradzieży doszło pod koniec października. Wtedy to z zaplombowanej naczepy ciężarówki zginęły dwie przesyłki. W kolejnych dniach ginęło coraz więcej paczek, 6, 7 aż w końcu 29. Łącznie podczas transportów przesyłek kurierskich pomiędzy magazynami zniknęły 44 przesyłki o wartości blisko 12 000 zł – informuje Jolanta Bym z KPP Ciechanów.

 

Już następnego dnia policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą 4 mężczyzn w wieku 21, 29, 31 i 36 lat. Są to mieszkańcy pow. ciechanowskiego oraz pow. pułtuskiego.

– W wyniku czynności przeprowadzonych przez ciechanowskich policjantów część skradzionego mienia została odzyskana. Trzech z mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem natomiast jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut paserstwa. O ich dalszym losie zadecyduje sąd – dodaje.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, przestępstwo paserstwa jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
1 rok temu

Dobrze że ich złapali