Kradli paliwo, akumulatory oraz przewody elektryczne. Wpadli na gorącym uczynku

Policja prowadzi czynności w sprawie zatrzymania dwójki złodziei. Kradli akumulatory, paliwo, ale także przewody elektryczne z pojazdów ciężarowych. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

Do zatrzymania dwóch złodziei doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z firm dzieje się coś podejrzanego.

– Na miejsce został skierowany patrol prewencji, który zatrzymał na gorącym uczynku 25 – letnią kobietę oraz 33 – letniego mężczyznę, mieszkańców pow. działdowskiego, którzy weszli na teren prywatnej firmy. Policjantom tłumaczyli, że zbierają puste bańki po oleju napędowym. Jak się okazało, ich znaleziska nie były puste. Wcześniej bowiem spuścili 50 litrów paliwa z dwóch pojazdów ciężarowych – relacjonuje przebieg zdarzeń asp. szt. Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Sprawcy wymontowali także cztery akumulatory oraz wycięli z jednego z pojazdów przewody elektryczne. Wyrządzili straty na 10 tysięcy złotych.

– Ponadto, prowadzący czynności policjanci, odnaleźli w samochodzie zatrzymanych inne przedmioty, tj. klucze hydrauliczne, przewody elektryczne, łomy, akumulator, słupki metalowe, skrzynkę narzędziową, które także mogą pochodzić z kradzieży w innym miejscu – dodaje rzeczniczka.

Złodzieje zostali zatrzymani oraz usłyszeli po trzy zarzuty kradzieży z włamaniem.

– Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Prowadzący czynności policjanci apelują do osób, które rozpoznały przedmioty ze zdjęć jako swoją własność, o kontakt pod numerem tel. 47 703 63 70 lub 47 703 63 71 – dodaje policja.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments