Kpt. Mieczysław Prekiel i st. ogn. Artur Jaroszewski kończą służbę w KP PSP Przasnysz.

W dniu 31 stycznia  2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Przasnyszu odbyło się uroczyste pożegnanie ze służbą odchodzących na zaopatrzenie emerytalne dwóch funkcjonariuszy kpt. Mieczysława Prekiela oraz st. ogn. Artura Jaroszewskiego.

Kpt. Mieczysław Prekiel  służbę w ochronie przeciwpożarowej pełnił od dnia 1 września  1989 r. Po ukończeniu Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu  od 1 sierpnia 1991 r. rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Przasnyszu jako instruktor, a następnie po powstaniu PSP inspektor w  Komendzie Rejonowej PSP. Przez lata pracował w służbie kwatermistrzowskiej jako kierownik sekcji. Następnie w stanowisku ds. finansowych jako główny księgowy. W dniu 4 maja 2002 r. otrzymał szlify oficerskie. Od 1 maja 2003 r. pełni funkcję dowódcy zmiany. Był funkcjonariuszem zaangażowanym w wykonywanie powierzonych mu zadań, odpowiedzialnym i sumiennym, wielokrotnie narażał życie i zdrowie w działaniach ratowniczych. W toku służby systematycznie zdobywał doświadczenie i podnosił własną wiedzę zawodową. Przełożeni i podwładni uważali go za kompetentnego dowódcę, który chętnie dzielił się swoją wiedzą pożarniczą i umiejętnościami. Dał się poznać z jak najlepszej strony angażując się w funkcjonowanie komendy.

St. ogn. Artur Jaroszewski służbę w ochronie przeciwpożarowej pełnił od dnia 30 grudnia 1995 r. Służbę w Komendzie rejonowej PSP w Przasnyszu rozpoczął na stanowisku stażysty. Następnie na stanowiskach ratownika i specjalisty ratownika. Od 1 stycznia 2011 r. do dnia przejścia na zaopatrzenie emerytalne  na stanowisku dowódcy zastępu w JRG PSP w Przasnyszu. Był funkcjonariuszem zaangażowanym w wykonywanie powierzonych mu zadań, odpowiedzialnym i sumiennym. Przez wiele lat reprezentował Komendę Powiatowa PSP w Przasnyszu podczas zawodów sportowo pożarniczych na różnych szczeblach w roku 1999 zdobywając drużynowe mistrzostwo województwa mazowieckiego. Podczas wielu akcji niósł pomoc poszkodowanym niejednokrotnie narażając własne życie. Dla wszystkich życzliwy i koleżeński zawsze służący pomocą.

Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu st. bryg. Waldemar Białczak  oraz koledzy z JRG i Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu podziękowali odchodzącym  na zaopatrzenie emerytalne kolegom za wzorową i nienaganną służbę oraz życzyli zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Źródło KP PSP Przasnysz
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments