KP PSP Przasnysz z nowym strażakiem i „kadrową”

W piątek, 1 września 2023 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyło się uroczyste ślubowanie str. Szymona Wątkowskiego.

 

Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu st. bryg. Waldemar Białczak. Uroczystość z udziałem kadry Komendy oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Przasnyszu poprowadził z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu bryg. Jarosław Andruszkiewicz.

– Słowem wstępu Komendant Powiatowy nawiązał do roty ślubowania, podkreślając znaczenie tej chwili w życiu zawodowym każdego strażaka. Zaznaczył także, że funkcjonariusz reprezentuje tą formację nie tylko w czasie służby, ale także poza nią. Podkreślił, że służba w Straży Pożarnej nie jest łatwa i wymaga oddania oraz wielkiego serca do pracy. Życzył nowo przyjętemu funkcjonariuszowi samych sukcesów i ukończenia kursu podstawowego z jak najlepszymi wynikami – informuje kpt. Piotr Kuligowski, oficer prasowy KP PSP Przasnysz.

Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”.

Po wypowiedzeniu słów roty str. Szymon Wątkowski podpisał formularz aktu ślubowania, który przyjął Komendant Powiatowy.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy przywitał także nowego pracownika Korpusu Służby Cywilnej, panią Martynę Grabowską, która z dniem 1 września 2023 r. rozpoczęła pracę na stanowisku Starszego Specjalisty w Sekcji Kadrowo – Organizacyjnej KP PSP w Przasnyszu.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments