KP PSP Przasnysz oraz Nadleśnictwo szkoliło żołnierzy 2. ORel

21 czerwca 2021 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym odbyły się zajęcia instruktażowe z przedstawicielami Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Przasnyszu – kpt. Piotrem Kuligowskim oraz Komendantem Straży Leśnej Nadleśnictwa Przasnysz – Dariuszem Sobotka.

 

– Zbliżający się okres urlopowy jest czasem, kiedy bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich, a także otaczającej nas przyrody jest szczególnie narażone na różnego rodzaju czynniki. Budowanie świadomości przyrodniczej w połączeniu z własną odpowiedzialnością jest dla żołnierzy Ośrodka czymś oczywistym, jednakże tego typu zajęcia mają jeden cel: przypomnieć, utrwalić i zaktualizować wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, zarówno podczas szkolenia, przebywania w kompleksach leśnych oraz na terenach otwartych kąpielisk. Wszystko, co nieznane, budzi strach, a taka już jest ludzka natura, że jeśli czegoś się nie rozumie i to coś jest nieco inne, to swym istnieniem potrafi zburzyć poczucie naszego bezpieczeństwa, dlatego zapewniam, że dalsza wzorowa współpraca na linii przasnyskiej Jednostki Wojskowej z Komendą Powiatowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz Nadleśnictwem Przasnysz będzie kontynuowana i poszerzana – stwierdził podsumowując zajęcia Dowódca Ośrodka płk dypl. Bogusław Postek.

Przedstawiciel straży leśnej zwrócił się z prośbą o reagowanie na właściwe zachowywanie się podczas spacerów po lesie i parku, a także przypomniał o prawach i obowiązkach spoczywających na osobach korzystających z zasobów lasów państwowych. Przedstawiciel KP PSP w Przasnyszu przypomniał zasady bezpiecznego wypoczynku na terenie kąpielisk.

Zbiórka była również okazją do podsumowania współzawodnictwa o miano najlepszego kierowcy na szczeblu Ośrodka. Tytuł „Wojskowego Kierowcy Roku 2021” otrzymał st. szer. Łukasz Jurkian.

 

Źródło 2ORel
Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Romek
Romek
1 rok temu

Czy naprawdę żołnierze zawodowi, a takimi są obecnie prawie wszyscy żołnierze, muszą odbyć instruktarz od leśnika pod tytułem :JAK WIDZĘ POŹAR TO MUSZĘ DZWONIĆ NA 112 ? I od ratownika: JAK WIDZĘ OSOBĘ NIEPRZYTOMNĄ BEZ F.Ż. ROBIĘ RESUSCYTACJĘ. Wszyscy żołnierze to wiedzą, a jeżeli trzeba ich jeszcze szkolić to mamy typowy pijar. Jak z filmów Barei NIE WAŻNE O CZYM, WAŻNE, ŻE O NAS. I tu poruszę drugi problem. Można powiedzieć, wielu nie ma pojęcia co to takiego Resuscytacja. Jednak takich reakcji się uczy w szkole podstawowej (dokładnie to do teraz się uczyło, bo nowy kato-talibański minister Czarnek czyni starania… Czytaj więcej »