Kosiński: „Rząd na czele z kontrowersyjnym ministrem Czarnkiem postanowił wygumkować Ciechanów”. Park Nauki Torus znika z listy programu „Poznaj Polskę”

Z końcem sierpnia Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło uruchomienie programu „Poznaj Polskę”, w ramach którego resort edukacji ma dopłacać do szkolnych wycieczek uczniów. W pierwszej wersji listy miejsc objętych programem znalazł się Park Nauki Torus w Ciechanowie.

 

Nabór wniosków do programu ruszył 6 września br. W związku z czym na początku miesiąca miasto powiadomiło wójtów i burmistrzów z terenu północnego Mazowsza o możliwości pozyskania dofinansowania z ministerstwa na wycieczki szkolne, z prośbą o uwzględnienie ciechanowskiej placówki.

W zaktualizowanej obowiązującej wersji listy (dane na dzień 10 września) parku nauki już tam nie ma. Jak podaje ciechanowski ratusz, bez podania przyczyn i powiadomienia, Park Nauki Torus został usunięty z wykazu punktów edukacyjnych dla wszystkich klas, zarówno dla szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych.

 

 Nie otrzymaliśmy żadnej informacji ani wyjaśnienia dlaczego doszło do takiej zmiany. Rząd na czele z kontrowersyjnym ministrem Czarnkiem postanowił wygumkować Ciechanów. Najpierw w wykazie byliśmy, a kilka dni później z niego znikamy…. Domagamy się wyjaśnień, już skierowaliśmy pismo do resortu edukacji w tej sprawie – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Ministerialna lista była zmieniana po interwencji mediów ogólnopolskich, które nagłośniły błędy merytoryczne popełnione przez resort. Jak się okazuje, nowa zaktualizowana lista wykluczyła z udziału w programie Park Nauki Torus w Ciechanowie.

 

Na finansowanie programu „Poznaj Polskę” w 2021 r. przewidziano 15 mln zł. Pieniądze można przeznaczyć m.in. na pokrycie kosztów przejazdu, biletów wstępu, przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia uczestników wyjazdu. Szkoła może otrzymać dofinansowanie w wysokości do 80 proc. planowanych kosztów wycieczki: jednodniowej – do kwoty 5 tys. zł, dwudniowej – do kwoty 10 tys. zł, trzydniowej – do kwoty 15 tys. zł.

 

 

Źródło UM Ciechanów
Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kosiniaczek
Kosiniaczek
1 rok temu

PSL-owcy płaczą. Skończyło się koryto+

Zbyszek
Zbyszek
1 rok temu
Reply to  Kosiniaczek

Koryto pis+ też się skończy niedługo

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kosiniaczek

Peeselowskie koryto to pikuś przy żłobie, z którego codziennie żrą pisowskie złodzieje.

Mobajl
Mobajl
1 rok temu

Możesz dla mnie luknąć przez okno czy Stokrotka jeszcze otwarta?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Mobajl

A chapniesz dzidkę?

Ryszard
Ryszard
1 rok temu

Widzę że Kosińskiego bardzo boli. Szkoda że sam nie pamięta jak wygumkowal browar Ciechan po tym jak wygrał m.in. dzięki poparciu Jakubiaka. Kosiński przykład największego hipokryty w regionie