Kościół w Czernicach Borowych z dotacją Powiatu

Powiat przasnyski pomoże w pracach remontowych Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych. Stosowną uchwałę podjęli radni.

 

W kościele należącym do parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych niezbędne jest wykonanie uzupełnienia orynnowania oraz wymiana rur spustowych na kościele. Wysokość dotacji to 30 943,82 zł.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały „w budżecie Powiatu Przasnyskiego pozostała kwota w wysokości 39.741,71 zł z przeznaczeniem na finansowanie lub dofinansowanie prac remontowych i konserwatorskich obiektów zabytkowych.

 

14 listopada Zarząd Powiatu Przasnyskiego ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji. W odpowiedzi na ogłoszenie wpłynął jeden wniosek od parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych.”

Do złożonego wniosku została dołączona opinia Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków potwierdzająca, iż kościół parafialny posiada wyjątkową wartość historyczną, artystyczną oraz naukową.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Stać nas. Wybory idą,jakby nie patrzeć. Proboszcz zapewne pomoże parafianom podjąć decyzję przy urnie wyborczej.

Grzesław
Grzesław
1 rok temu

Jakie to mądre i proste. Genniusz!

Hubba
Hubba
1 rok temu

Widać, że go nie znasz, Marku! 😀

kmac
kmac
1 rok temu

Rządzący w Najjaśniejszej od siedmiu lat pod rękę z kościelnymi hierarchami chodzą i nie dziwi ich dotowanie. Na leczenie, edukację czy przejazdy PKS brakuje ale kler musi dostać.