Korty w Przasnyszu zapraszają zawodników. Za pasem otwarcie sezonu i tenisowe turnieje

Rządzący dają nam trochę pożyć, umożliwiając Polakom aktywność fizyczną na na obiektach sportowych działających pod chmurką. Daje to asumpt do wznowienia działalności kortów tenisowych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przasnyszu. Obiekt zaprasza zawodników. Jeśli pogoda dopisze, korty zostaną otwarte 17 maja. Co będzie się działo?

 

Przed nami kolejny tym razem jubileuszowy, dwudziesty sezon na kortach tenisowych na obiektach OSiR Przasnysz, który zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W czasie najbliższych miesięcy Ośrodek planuje zorganizować kilka tenisowych turniejów, w tym rangi mistrzostw Przasnysza zarówno indywidualnych, jak i w grze deblowej.

 

Tradycyjnie odbywały będą się gry kontrolne, mecze ligowe oraz lekcje tenisa. I choć pogoda czasem płata jeszcze figle, to aura jest już na tyle sprzyjająca, że miłośnicy tenisa ziemnego mogą już rozpocząć nowy sezon.

– Do dyspozycji tenisistów oddajemy w profesjonalny sposób przygotowane dwa korty o nawierzchni z mączki ceglanej, które będą czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00-21.00 oraz w soboty w godz. 10.00 – 18.00. Jeśli będzie takie zapotrzebowanie, to także i w niedziele będzie można skorzystać z kortów. O naszych poczynaniach organizacyjnych będziemy na bieżąco Państwa informować za pośrednictwem naszej strony internetowej, Facebooka oraz mediów lokalnych. Koszt wynajęcia kortu to 15 zł za każdą rozpoczętą godzinę gry i jest to najniższa stawka za tego rodzaju usługę w naszym rejonie – powiedział dyrektor OSiR Krzysztof Szczepański.

 

Jak dodał, tradycyjnie w ofercie Ośrodka znalazła się także możliwość organizacji turniejów i innych imprez o charakterze rekreacyjnym dla firm oraz grup zorganizowanych, na które już teraz zaprasza wszystkich chętnych, bo korty przeszły solidną regenerację za niewielką cenę.

– Po każdej zimie korty ziemne z mączki ceglanej wymagają przeprowadzenia kompleksowej regeneracji, która pozwala na profesjonalne przygotowanie do sezonu. W zakres takich prac wchodzi: demontaż linii, usunięcie wierzchniej warstwy kortów, wzruszenie /frezowanie/ warstwy dynamicznej, położenie warstwy mieszanej z glinką, plantowanie, wielokrotne walcowanie warstwy dynamicznej, montaż linii wyznaczających pola gier oraz położenie warstwy wierzchniej z plantowaniem. Na zabiegi zużyliśmy ok. 2.5 tony mączki ceglanej o różnej zawartości glinki. Koszt usługi wykonanej przez profesjonalną firmę to 3 tys. zł. Z rozeznania cenowego jakie przeprowadziliśmy przed rozpoczęciem prac ceny wykonania takiej usługi przekraczały nawet granicę 10 tys. zł. W naszym przypadku koszty zostały znacznie pomniejszone poprzez wykonanie części prac przez pracowników OSiR – wyjaśnił Krzysztof Szczepański.

Zazwyczaj regeneracja kortów w Przasnyszu miała miejsce w połowie kwietnia, a  sezon rozpoczynał się wraz końcem tego miesiąca. Tegoroczna wiosna nieco zamarudziła, a  warunki pogodowe na  to nie pozwoliły. Jeśli tylko aura pozwoli, otwarcie przasnyskich kortów nastąpi 17 maja. Już 22 i 23 maja odbędzie się turniej o puchar dyrektora OSiR. Zapisy na terenie obiektu przy ul. Makowskiej w Przasnyszu będą możliwe do 20 maja. Można ich dokonać pod numerami telefonów: 29 752 29 26 oraz 603 085 779.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
2 lat temu

Szkoda bo w weekend ma padać