fot. archiwum
Trzech kierowców pod wpływem alkoholu zatrzymali policjanci podczas działań „Trzeźwość” przeprowadzonych w poniedziałek 4 maja. Funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole na drogach, sprawdzając stan trzeźwości kierujących.
Mimo licznych apeli, nie wszyscy zachowali się odpowiedzialnie.
Kontrole i zatrzymani kierowcy
Podczas działań mundurowi skontrolowali wielu kierowców, badając ich alkomatem oraz sprawdzając, czy nie znajdują się pod wpływem środków odurzających.
Niestety, ujawniono trzech kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy po alkoholu:
- 55-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego – 0,7 promila alkoholu,
- 57-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego – niespełna 0,5 promila,
- 33-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego – 0,3 promila.
Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy i będą odpowiadać za swoje zachowanie przed sądem.
Policja apeluje o rozsądek
– Alkohol może utrzymywać się w organizmie także następnego dnia po jego spożyciu. Tzw. „wczorajsi kierowcy” stanowią realne zagrożenie na drogach – podkreśla nadkom. Tomasz Żerański.
Funkcjonariusze przypominają, że w razie wątpliwości co do swojej trzeźwości warto skorzystać z ogólnodostępnych alkomatów.
– Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich – dodaje nadkom. Tomasz Żerański.
mat
