Konsultacje społeczne w sprawie projektów statutów sołectw w gminie Jednorożec

Urząd Gminy Jednorożec przeprowadzi konsultacje społeczne dotyczące zmian w statutach sołectw. Według nowych zapisów wybory na sołtysa miałyby odbywać się co pięć lat. Potrwają od 1 do 14 grudnia.

 

Gmina Jednorożec 30 listopada poinformowała o zasadach i trybie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami w sprawie nowego projektu statutów. Wśród proponowanych zmian w statutach ma się znaleźć informacja o przedłużeniu kadencji pracy sołtysa. Urząd chce, aby wydłużyć ją o rok, tak by wybory na sołtysa odbywały się w tym samym roku, co wybory na wójta i do Rady Gminy Jednorożec.

Do udziału w konsultacjach uprawnione są osoby stale zamieszkałe na terenie danego sołectwa. Odbędą się one w dniach od 1 do 14 grudnia 2022 roku.

– Celem konsultacji jest zebranie uwag i opinii mieszkańców w sprawie rozwiązań organizacyjnych i prawnych przyjętych w projekcie uchwały dotyczącej statutów sołectw. Konsultacje podzielone są na poszczególne sołectwa, dla których został przygotowany projekt nowego statutu, a do udziału w konsultacjach uprawnieni są mieszkańcy danego sołectwa – informuje Urząd Gminy Jednorożec.

 

Projekty statutów będą udostępnione do wglądu w formie papierowej oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy w Jednorożcu.

– Składanie opinii i wniosków do projektu statutu odbywa się na piśmie lub drogą elektroniczną na adres: gmina@jednorozec.pl w terminie 01-14 grudnia 2022 r na karcie konsultacyjnej formularza do składania uwag i propozycji do projektu uchwały w sprawie projektów statutów. Karta w wersji papierowej dostępna jest w Urzędzie Gminy w Punkcie Obsługi Interesanta (parter budynku) oraz w wersji elektronicznej na stronie internetowej – dodaje urząd.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtuś
Wojtuś
1 rok temu

Konsultacje powinny dotyczyć czy właściwie są przyznawane dodatki węglowe, bo w kazdej gminie urzędnik czyta nowelizację z 4 listopada inaczej. Czy to jest niewiedza czy niechęć do petenta???