Konsul Generalny obwodu charkowskiego z wizytą w Medycznej Szkole Policealnej w Przasnyszu

Na zaproszenie dyrekcji Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu odbyło się spotkanie z niezwykłymi gośćmi. Do placówki zawitali: Konsul Generalny RP w Charkowie (Ukraina), Piotr Stachanczyk, Prezes Związku Polaków Zaporoża Polonia Lidia Egorowa oraz deputowany z Zaporoża Wiktor Tleusz. Wizytę konsula zainicjowała Ewa Płoska, która w szkole prowadzi z obcokrajowcami zajęcia z  języka polskiego.

 

Obecnie w Szkole naukę pobiera 171 słuchaczy, z czego 14 proc. stanowią obywatele Ukrainy.

– Zagraniczni słuchacze nie marnują czasu spędzanego w Polsce i pozyskują wiedzę, która z pewnością będzie istotnie potrzebna po ich powrocie do kraju. Angażują się w życie szkoły i są pełni zaangażowania, aby czas spędzony w Polsce spożytkować jak najlepiej – informuje Medyczna Szkoła Policealna.

Spotkanie, w imieniu dyrektora Zenona Szczepankowskiego, otworzyła jego zastępczyni Ewa Czaplicka. Przywitała gości i opowiedziała o historii, teraźniejszości, bazie lokalowej szkoły oraz o roli placówki w lokalnej społeczności. Wraz z Eweliną Kubacz – Kierownikiem Szkolenia Praktycznego gospodarze oprowadzili gości po obiektach szkoły. Konsul odwiedził również znajdującą się w tym samym budynku Bibliotekę Pedagogiczną.

– Medyczna Szkoła Policealna w Przasnyszu to nowoczesna, prężnie rozwijająca się placówka, której zadaniem jest przygotowanie w pełnym zakresie średniego personelu medycznego. Nasi słuchacze zdobywają swoją wiedzę w budynkach spełniających wszystkie normy europejskie. Wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczycielek: Ewy Płoskiej, Małgorzaty Bieniek przygotowali prezentację działań oraz program artystyczny, który spotkał się z wielkim  uznaniem – relacjonuje szkoła.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments