Konstanty Radziwiłł nowym Wojewodą Mazowieckim.

Konstanty Radziwiłł został powołany przez Premiera Mateusza Morawieckiego do pełnienia funkcji Wojewody Mazowieckiego. Zastąpił on dotychczasowego Wojewodę, Zdzisława Sipierę.

Konstanty Radziwiłł to lekarz i były minister zdrowia w rządzie PiS. Zastąpił dotychczasowego Zdzisława Sipierę, który objął mandat poselski.

Kocham moje Mazowsze! Jako Wojewoda Mazowiecki zamierzam wprowadzać w województwie politykę Rządu, jednocześnie współpracując z jednostkami samorządu terytorialnego. Urząd musi działać sprawnie na co dzień, a służby państwa powinny być przygotowane na każdą sytuację kryzysową – napisał nowy wojewoda.

Mateusz Morawiecki podkreślił z kolei, że urzędy wojewódzkie „są integralną częścią całego aparatu państwowego, który zapewnia obecność państwa, w każdym zakątku Polski”.

Na zakończenie premier oznajmił, że wraz z wojewodami „rząd będzie dążył do usprawnienia państwa, tak żeby usługi publiczne były coraz bardziej dostępne dla wszystkich obywateli i w przyjazny sposób stosowane w różnych obszarach życia społecznego”.


Źródło Urząd Wojewódzki Warszawa
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments