Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II w przasnyskim ZSP

14 uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu wzięło udział w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II. Pytania dotyczyły informacji na temat życia i pontyfikatu papieża Polaka.

 

26 października w Zespole Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu w ramach szkolnych obchodów Dnia Papieskiego zorganizowano konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II.

– Wzięło w nim udział 14 uczniów, z klas: 1 OPW, 1 LOH, IV LOHp, III LOH, III LOT, I TI, IV TE oraz IV TEp. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza polegała na rozwiązaniu testu, który składał się z 30 pytań zamkniętych. W drugiej uczniowie udzielali odpowiedzi na 25 pytań, ale w formie elektronicznej, przy użyciu aplikacji kahoot – informuje Marta Tomaszewska – Wróbel.

 

Pytania konkursowe dotyczyły dzieciństwa Karola Wojtyły, a także jego zainteresowań, rodziny, miejsca zamieszkania oraz pontyfikatu.

– Wyniki zostaną ogłoszone już wkrótce, a wam kochani uczniowie – dziękujemy za wasze świadectwo wiary, za podjęcie się tego wyzwania, za waszą obecność. „Trzeba zejść z kanapy, by iść za Chrystusem” – i wy to zrobiliście. Już teraz zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w kolejnych konkursach – dodaje.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments