Konkurs recytatorski „ Kurpie Zielone w literaturze” podsumowany

Podsumowanie XXXVIII konkursu recytatorskiego „Kurpie Zielone w literaturze” dla uczniów klas I – IV szkół podstawowych odbyło się 16 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jednorożcu.

 

Organizatorem konkursu były: Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Gomulickiego w Ostrołęce, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Ostrołęce, Powiat Ostrołęcki oraz Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. W. Skierkowskiego w Myszyńcu.

Wręczenie nagród finalistom odbyło się w bibliotekach gmin kurpiowskich, mających swoich reprezentantów. Konkurs wzorem ubiegłego roku zorganizowano w zmienionej formule – uczestnicy przesłali filmy z nagraną recytacją wiersza o Kurpiowszczyźnie lub gadki kurpiowskiej. Wydarzenie poprzedził etap gminny konkursu. Eliminacje gminne zorganizowano w 10 gminnych bibliotekach publicznych gmin kurpiowskich położonych na terenie czterech powiatów.

W gminie Jednorożec w konkursie wzięły udział 3 osoby z Zespołu Placówek Oświatowych w Jednorożcu, a dokładnie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Chętnika w Jednorożcu, przygotowane przez panie: Justynę Przetak orz Barbarę Nizielską:

– Alicja Gwiazda klasa IVa,

– Aleksandra Pietrak klasa IVb,

– Katarzyna Goliasz klasa IVa.

Uczestniczki oraz panie opiekunki otrzymały z rąk Bożeny Załęskiej, koordynatorki Konkursu dyplomy oraz upominki, a także regionalne pamiątki z GBP w Jednorożcu.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments