Konkurs poetycki w Bogatem

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia do Zespołu Szkół w Bogatem zawitał niecodzienny gość – pan Kazimierz Wenda, lokalny poeta, gawędziarz i niezrównany znawca najbliższej okolicy. Jego wizyta stała się niezwykłą okazją do wspomnień sprzed dziesięcioleci, jak świętowali w tym okresie nasi rodzice i dziadkowie.

Pan Kazimierz opowiedział więc zebranym uczniom i ich rodzicom o dawnych zwyczajach świątecznych, o przygotowaniach do najpiękniejszych ze świąt, tak mocno przecież związanych z polską tradycją narodową.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie szóstej klasy szkoły podstawowej, a także gimnazjaliści z placówki w Bogatem. Młodzi ludzie nie byli jednak tylko biernymi słuchaczami – sami również zaprezentowali swoją twórczość. Każdy z uczniów recytował po jednym wierszu, tematycznie związanym z zimą bądź Bożym Narodzeniem we własnej okolicy. Jury oceniało zgodność z tematem, opanowanie pamięciowe utworu, trafność interpretacji głosowej oraz ogólny wyraz artystyczny.

Ostatecznie jury przyznało następujące nagrody:

  • I miejsce – Klaudia Zabielska
  • II miejsce – Aleksandra Miksińska
  • III miejsce – Aleksandra Chachulska

Jednak wyróżnienie należało się wszystkim, którzy zechcieli przyjść i zaprezentować swoją twórczość na forum publicznym. Przyznawał to również sam pan Kazimierz, który z dużym zainteresowaniem wysłuchał wszystkich wierszy przygotowanych na konkurs.


Urząd Gminy Przasnysz


Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.