Konkurs ekologiczny „Chrońmy przyrodę” rozstrzygnięty

Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Czernicach Borowych rozstrzygnęło konkurs ekologiczny. 15 listopada wręczono nagrody autorom najlepszych prac plastycznych.

 

W październiku Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Czernicach Borowych ogłosiło konkurs ekologiczny, skierowany do dzieci i młodzieży, pod nazwą „Chrońmy przyrodę”, w ramach projektu „Na tropie przyrody”.

Zadaniem uczestników było wykonanie autorskiej pracy plastycznej, przedstawiającej piękno przyrody, które należy chronić oraz niszczący wpływ człowieka na środowisko i sposoby jego ochrony.

 

– Celem konkursu jest edukacja ekologiczna w zakresie umiejętności obserwacji przyrody, ukształtowanie humanistycznej postawy człowieka wobec zwierząt i przyrody, promowanie działań młodzieży na rzecz ochrony i odnowy środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych, aktywizację dzieci i młodzieży w kierunku działań nastawionych na ochronę środowiska, a także zwiększenie wrażliwości na piękno otaczającej nas natury – informują organizatorzy.

15 listopada zorganizowano spotkanie podsumowujące wyniki konkursu i wręczono nagrody.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce – Alan Krajewski (oddział przedszkolny)
  • II miejsce – Oliwia Grabowska (klasa VI)
  • III miejsce – Maria Liszewska (klasa VIIIa)

 

Wyróżnienia otrzymali: Julia Embros (klasa VII)

  • Wiktoria Żelarzewska (klasa VIIIa)
  • Stanisław Liszewski (klasa VIIIa)
  • Igor Jakubiak (oddział przedszkolny).

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments