Koniec maseczek, kwarantanny i izolacji? – Minister zdrowia podał możliwy termin

– Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia Plus.

 

Minister zdrowia zarekomendował premierowi propozycję zniesienia od początku kwietnia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji.

Zdaniem Adama Niedzielskiego „brak wzrostu obciążenia szpitalnego otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego”.

 

„Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą” – mówił w Radiu Plus.

Szef resortu zdrowia przytoczył także najnowsze dane dotyczące zachorowań. W czwartek zanotowano około 12 300 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 207 osób.

„Mamy blisko dziesięcioprocentowy spadek w stosunku do ubiegłego tygodnia” – dodał.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mati
Mati
8 miesięcy temu

W związku z tym, że do Polski przyjechało 2 miliony niezaszczepionych Ukraińców, w tym 800 tys dzieci niezaszczepionych nie tylko na covid, minister Niedzielski
rekomenduje premierowi zniesienie wszystkich obostrzeń sanitarnych. Przy sześciu zakażeniach na dobę zamknęli nas w domach, przy 12 tysiącach zapowiedzieli zniesienie wszystkich obostrzeń. Czegoś nie rozumiecie?

mała
mała
8 miesięcy temu

marek to i tak będzie nosił już dożywotnie

michał
michał
8 miesięcy temu

Hulaj Polsko covid już nam niegroźny! Głupota to czy debilizm?