Konferencja prozdrowotna w ZSP Przasnysz

          Zdrowy styl życia nigdy nie był mocną stroną Polaków. Na szczęście pomału zmienia się nasza mentalność i podejście do tego problemu. Dbanie o zdrowie staje się coraz popularniejsze.

W Polsce pojawia się coraz więcej zwolenników właściwego trybu życia. Niestety są to często działania prowadzone w amatorski sposób. Wynika to z naszej niewiedzy na temat stosowania skutecznych metod pozwalających zdrowo żyć. Samo picie wody mineralnej, wprowadzenie do diety warzyw i owoców, czy sporadyczne bieganie nie jest jednoznaczne ze zdrowym stylem życia. Do osiągnięcia zamierzonego celu konieczna jest samodyscyplina i regularność poparte wiedzą na temat właściwego odżywiania.

Zdrowy styl życia opiera się bowiem na połączeniu kilku podstawowych czynników: właściwej diety, aktywności fizycznej, unikania czynników szkodliwych, umiejętności odpoczywania i właściwego podejścia do życia.

          Problem ten dotyczy osób w każdym wieku. Nie jest obcy również młodzieży szkolnej. Zagadnieniom tym było poświęcone spotkanie pod hasłem „Jak jeść i żyć by zdrowym, pięknym i sprawnym być” dla gimnazjalistów klas trzecich. Konferencja odbyła się 4 kwietnia 2017r.  na terenie ZSP Przasnysz. Gościliśmy na niej uczniów z Przasnysza, Bogatego, Krępy Nowej i Jednorożca. Trzecioklasiści poznali zasady prawidłowego żywienia oraz błędy żywieniowe i ich wpływ na ogólną kondycję organizmu człowieka. Oprócz wykładu odbyły się również gry i zabawy sportowe. Najaktywniejszych uczestników konferencji uhonorowano dyplomami  i nagrodami. Uczniowie klasy II Tż przygotowali dla gości pyszny i ZDROWY poczęstunek.

          Za organizację konferencji odpowiedzialne były nauczycielki zespołu gastronomicznego ZSP (Aldona Włodarczyk, Agnieszka Zawiślińska, Agnieszka Olbryś, Katarzyna Goś – Góralczyk, Irena Dołęga oraz Zofia Janowska). Konkursy sportowe przygotował i nadzorował Jarosław Dawidziuk, a oprawę muzyczną zapewnił Tomasz Wójcik.

Michał Mocek

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments