Konferencja prasowa Premiera dotycząca pomocy przy uruchamianiu deficytowych połączeń autobusowych.

Dziś, 13 marca 2019 r., na terenie dworca autobusowego w Płońsku odbył się briefing prasowy Premiera Mateusza Morawieckiego dotyczący rządowego programu pomocy przy uruchamianiu deficytowych połączeń autobusowych na terenach wiejskich i miejsko-wiejskich. W briefingu wziął także Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

Starosta rozmawiał na temat programu z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, poruszając kwestię istniejącego problemu z połączeniami autokarowymi na terenie powiatu przasnyskiego i woj. mazowieckiego, wynikłego z wycofania się przewoźnika – spółki Mobilis.

Na konferencji obecny był również minister Maciej Wąsik, który po zamknięciu mazowieckich dworców firmy Mobilis, zajął się sprawą wraz z ministrem Kowalczykiem i ówczesnym kierownikiem delegatury urzędu wojewódzkiego w Ciechanowie Krzysztofem Bieńkowskim. Rok temu w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie w tej sprawie, w którym uczestniczyły wspomniane osoby oraz starostowie i przedstawiciele przewoźników. Postulaty wypracowane w trakcie spotkań zostały dziś zrealizowane przez stronę rządową, która zachęca teraz samorządy do współtworzenia połączeń na deficytowych trasach.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments