Konferencja „Europejskie Dni Pracodawców 2022″ w powiecie przasnyskim

Konferencja w ramach „Europejskich Dni Pracodawców 2022″odbyła się w miniony czwartek, 19 maja na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie.

 

Uczestniczyło w niej wiele osób związanych z rynkiem pracy, przedstawiciele różnych instytucji oraz osoby bezrobotne z terenu powiatu przasnyskiego, a także zaproszeni prelegenci.

– Pierwsze wystąpienia były tłumaczone na język ukraiński, ponieważ na konferencję przybyli również uchodźcy wojenni zza naszej wschodniej granicy, a jeden z wykładów miał na celu wyjaśnienie wątpliwości związanych z zatrudnianiem cudzoziemców – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Jadwiga Żuber, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu opowiedziała o aktualnej sytuacji na rynku pracy w powiecie przasnyskim i działaniach, jakie są podejmowane przez urząd w celu aktywizacji osób bezrobotnych. Elżbieta Grabowska, kierownik Biura Terenowego ZUS w Przasnyszu wspominała o korzyściach, jakie płyną z posiadania profilu PUE ZUS oraz udzieliła wskazówek dotyczących ubezpieczeń społecznych zarówno dla płatników, jak i świadczeniobiorców.

 

Wśród prelegentów znaleźli się także właściciele firm, którzy wsparli osoby bezrobotne swoim własnym doświadczeniem. Ciekawą i zarazem interesującą częścią czwartkowego spotkania były wykłady o nowych technologiach w biznesie, zatrudnianiu cudzoziemców i uchodźców, a także prelekcja o aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu.

Dodatkowo Jagoda Cichulska poprowadziła dwugodzinne szkolenie motywacyjne.

– Uczestnicy poznali m.in. sposoby na pozbycie się lęku, frustracji i złości oraz uczyli się skutecznie zarządzać swoim czasem. Poznali także moc płynącą z pozytywnego myślenia i techniki koncentracji. Z kolei trener personalny Mariusz Cichowski opowiedział o aktywności fizycznej, która pozwala na redukcję napięcia emocjonalnego i umożliwia skuteczną walkę ze stresem – napisano.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments