Kończy się zbiórka na rehabilitację 20-letniego Dawida Siekierskiego z Przasnysza

Młody mężczyzna zmaga się ze spastycznym porażeniem czterokończynowym. Jego stan zdrowia uległ zmianie na skutek zdarzenia do jakiego doszło w czerwcu ubiegłego roku w Lesznie.

 

Zostało osiem dni do zakończenia zbiórki pieniędzy dla 20 – letniego Dawida Siekierskiego z Przasnysza. Zbiórka rozpoczęła się w lutym 2022 roku. Nadal brakuje ponad 106 tys. złotych. Młody mężczyzna ucierpiał podczas spotkania towarzyskiego w Lesznie.

– Dramat wydarzył się 5 czerwca 2021 r. Dawid tej soboty był bardzo radosny. Uśmiechnięty pochwalił się cioci, że idzie spotkać się z dziewczyną. Jednak zadzwonił kolega, że organizuje spotkanie towarzyskie z kolegami w parku w Lesznie koło Przasnysza i fajnie będzie jeżeli Dawid wpadnie do nich, chociaż na chwilę żeby się spotkać. Dawid poszedł na to spotkanie, na którym było sporo kolegów z jego szkoły podstawowej i gimnazjum – takimi słowami opisują zdarzenie rodzice Dawida.

 

Spotkanie towarzyskie w Lesznie zakończyło się tragicznie. Jeden z kolegów zadał chłopakowi cios w klatkę piersiową. Dawid upadł na ziemię. – Syn w stanie bardzo ciężkim trafił na OIOM. Dawid przebywał w śpiączce farmakologicznej. Doszło do niedotlenienia mózgu, czego skutkiem jest spastyczne porażenie czterokończynowe i encefalopatia niedotleniowo — niedokrwienna – dodają rodzice.

Rodzice apelują do ludzi dobrej woli o pomoc w leczeniu syna.

– Pomóżmy odzyskać Dawidowi to, co stracił. Pomóż odzyskać młodość, samodzielność i wiarę w piękną przyszłość – apelują.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments