“Koncertowanie pod blokiem” również w Przasnyszu.

Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski podłapał pomysł innego włodarza — Krzysztofa Kosińskiego i planuje zorganizować koncerty dla mieszkańców Przasnysza w miejscu ich zamieszkania. Wiadomo, że w naszym mieście rozrywkę zapewnią lokalne zespoły, które znamy z dziesiątek innych imprez. Kasa Przasnysza świeci pustkami, dlatego występy zostaną zorganizowane bezkosztowo.

 

Wczoraj informowaliśmy o inicjatywie prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego, który znalazł sposób na dostarczenie mieszkańcom rozrywki w czasie zakazu organizacji imprez masowych. W 9 miejscach na ciechanowskich osiedlach bloków na żywo zagrają i zaśpiewają m.in. Kasia Kowalska, Alicja Szemplińska i Konstancja Molewska.

Wiemy już, że Dni Przasnysza w tym roku nie odbędą się, a miasto zaoszczędzi z tego tytułu znaczne pieniądze. Łukasz Chrostowski do rozrzutnych jednak nie należy, dlatego wzorem innych imprez, liczy na charytatywne wsparcie lokalnych zespołów, które nigdy nie odmawiają pomocy i są gotowe wystąpić za darmo.

– Warto nadmienić, że idea koncertów polega na tym, aby móc obejrzeć koncert ze swoich okien i balkonów – to “kultura” wychodzi bezpośrednio do odbiorcy w tych trudnych czasach – informuje włodarz.

Łukasz Chrostowski zadzwonił do zdecydowanej większości zespołów lokalnych z zaproszeniem do wzięcia udziału zapoczątkowanej przez Ciechanów imprezie “Koncertowanie pod blokiem”. Jak zapewnia, pomysł spotkał się z akceptacją i chęcią działania — stąd też niemal wszystkie zespoły odpowiedziały twierdząco.

Nieoficjalnie wiadomo, że wystąpią m.in: Chojnacki Band, Nadęci Delikwenci, Przasnyscy Orelowcy, Harcerze ZHP Przasnysz oraz 4 LOVE, a finałowy koncert – w podziękowaniu dla medyków – ma odbyć się przed przasnyskim szpitalem.

Nie będziemy mogli wysłuchać go na żywo, ponieważ obowiązuje zakaz zgromadzeń, a w zabezpieczeniu koncertów pomoże policja i wojsko, tak aby nie doszło do gromadzenia się mieszkańców. Części parkingów na czas występów zespołów zostaną “otaśmowane”, ale burmistrz zapewnia, że wszystkie koncerty będą transmitowane w internecie na fan page miasta Przasnysz.

Harmonogram i plakat promujący wydarzenie poznamy na początku przyszłego tygodnia.

M. Jabłońska


 

guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
1 rok temu

Nie no. Jak zawsze podróba. Czy my kiedyś skończymy z tą tandetą ? I jeszcze koncert pod szpitalem? Dla kogo? Dla pustego budynku, czy po to by wku…wić personel.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
odpowiada  Marcin

Tak wybrał suweren.

Ewa
Ewa
1 rok temu
odpowiada  Marcin

No jaaasne – bo policja i wojsko za mało mają w tym trudnym czasie pracy!!! Gromadzić służby, żeby bzdetne zespoły coś zagrały??? Nasz burmistrz błysnął jak zwykle pomysłem z dupy wyjętym…

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Tradycja zachowana. Mimo kwarantanny narodowej Burmistrz zdołał zrobić kolejną gównianą imprezę.

kaja
kaja
1 rok temu
odpowiada  Mariusz

A jak ja nie chcę, żeby mi disco polo dudniło pod balkonem?

z dala od moich okien
z dala od moich okien
1 rok temu

Jak ktoś ma potrzebę słuchania muzyki, to sobie włączy jaką lubi, a nie jaką musi słuchać pod oknem. Po co na siłę ludzi uszczęśliwiać. Niepotrzebne to, a i służby mundurowe niepotrzebnie angażowane. Kolejne wodotryski byle by pisali.

Nie grać mi pod oknem
Nie grać mi pod oknem
1 rok temu

Co za debilny pomysł!

Ktoś
Ktoś
1 rok temu

Każdy robi co chcę, najpierw piszą, zostań w domu’,a później sami imprezy organizują. Ludzie już tego nie ogarniają…

Anna
Anna
1 rok temu

Super pomysł !. To nie jest występ dla ogólu mieszkańców , tylko dla MEDYKÓW !

Ajax
Ajax
1 rok temu
odpowiada  Anna

Może niech Fara zrobi transmisję, pokazali w końcu, że potrafią je robić lepiej niż nasz urząd.

Ajax
Ajax
1 rok temu

Bomba, nawet w kwarantannie wiedzą jak zabłysnąć. Człowiek nie może z bloku wyjść to teraz będą nam pod oknami hałasować.

Mieszk
Mieszk
1 rok temu

Jak zwykle problem. Jak nie pasi to pozamykać okna i podgłosić telewizor. Wiecznie niezadowoleni wszyscy. Rozdawanie maseczek – źle, bo mało, bo za szybko znikają, jakiś mini koncert w okolicach miejsca zamieszkania – źle, bo mi się gatunek muzyczny nie podoba i ogólnie słabo,bo zagrają nasi, a nie jakaś “super gwiazda” za dziesiątki tysięcy. Jakby przyjechał ktoś “drogi” to też źle, bo zaraz byłyby komentarze po co koncert jak wyjść z domu nie można i kasa w błoto. Nie dogodzi wam. Ja chętnie okno uchylę i posłucham cokolwiek to będzie. Ostatnio gdzieś w okolicach Bukowej grał ktoś na akordeonie, jakże… Czytaj więcej »

kaja
kaja
1 rok temu
odpowiada  Mieszk

Co do narzekania to zgadzam się w 100 procentach. Ale nie trzeba wydawać fortuny, żeby kogoś zaprosić. Nasze grajki są na każdym festynie, spocie, charytatywnej imprezie, dożynkach i ludzie mają dość, bo to przesyt. Niedługo może będą i na pogrzebach grać jeszcze.

Kim
Kim
1 rok temu
odpowiada  Mieszk

Niezadowolenie mieszkańcow to efekt złego zarządzania miastem. Nie ma braw dla włodarza, bo każdy jego pomysł to kolejna groteska i żenada.

M....
M....
1 rok temu

Brawo Przasnysz i jego Mieszkańcy!!! Nic nie robisz… źle!!! Chcesz coś zrobić… jeszcze gorzej!!! Fala hejtu – to co Mieszkańcom Przasnysza wychodzi najlepiej.
Ludzie, ogarnijcie się!!!

Do M...
Do M...
1 rok temu
odpowiada  M....

Nie chodzi o to, żeby COŚ robić, ale żeby to robić z głową… Mamy bić brawo burmistrzowi za jego głupie pomysły?

Mark
Mark
1 rok temu

Brzydzę się że mieszkam wśród idiotów. Ktoś coś dla Was robi żeby było miło a wy jak zawsze zle, znam te zespoły co zagrają i żaden z disco polo się nie kojarzy. Z tego co czytałem to Ciechanów zaprosił inne miasta do przyłączenia się do akcji… Żal mi was. Akcja super chętnie z żoną przez słuchamy! Byle tak dalej.