Koncert z okazji Dnia Matki w jednorożeckiej parafii

Mieszkańcy gminy Jednorożec wzięli udział w koncercie „Dla ciebie Mamo”, który został zorganizowany z okazji Dnia Matki w kościele parafialnym św. Floriana.

 

W czwartek, 26 maja w kościele w Jednorożcu odbyły się gminne obchody „Dnia Matki” pod patronatem wójta Krzysztofa Iwulskiego oraz ks. Wiesława Chmielewskiego, proboszcza parafii św. Floriana w Jednorożcu.

Uroczystość zainicjował Bogdan Jakubowski, organista z parafii w Jednorożcu oraz Olga Wilga z Gminnej Biblioteki Publicznej.

– Repertuar przedstawiony przez dzieci i młodzież wzruszał i skłaniał do refleksji zgromadzoną publiczność. W tak uroczystym dniu repertuar poświęcony był Matce Bożej, a kwiaty złożone przed obrazem były wyrazem wdzięczności za wstawiennictwo i opiekę, matce wszystkich dzieci. Serce publiczności skradł utwór „Wspominam Ciebie Mamo”, który został napisany i wykonany przez Bogdana Jakubowskiego. To wyjątkowe święto było okazją do wyrażenia wdzięczności naszym rodzicielkom za miłość, poświęcony czas i trud jaki niesie ze sobą macierzyństwo – opisuje Eugenia Bonalska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jednorożcu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments