Koncert ukraińskiego artysty Karlena z udziałem Michała Kaszubowskiego

Popołudnie z muzyką ukraińską czekało na przybyłych do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu gości w niedzielę, 18 września. To za sprawą Karlena – wokalisty, kompozytora, wykładowcy w Narodowym Instytucie Kultury i Sztuki w Kijowie. Artysta wystąpił w akompaniamencie Michała Kaszubowskiego – pianisty klasycznego i jazzowego.

 

Karlen śpiewał po ukraińsku, angielsku, włosku, a także po polsku wykonał m.in. przebój Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Recital zakończył utworem Seweryna Krajewskiego ”Wielka miłość”. Publiczność nagrodziła występ muzyków gromkimi brawami.

– Koncert połączony był z promocją książek w języku ukraińskim, które biblioteka otrzymała w ramach projektu ”Ukraińskie książki dla mazowieckich bibliotek”. Spotkanie było promocją kultury i literatury ukraińskiej w Polsce – informuje MBP Przasnysz.

 

Projekt ”Ukraińskie książki dla mazowieckich bibliotek „  został sfinansowany ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego i jest realizowany przez Federację Mazowia we współpracy z Fundacją „Nasz Wybór”, Ukraińskim Domem w Warszawie, Netto Polska oraz Fundacją  Salling.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments