Koncert papieski w 100. rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II.

Koncert odbył się 27 września w przasnyskim kościele pod wezwaniem świętego Jakuba i Anny. Publiczność wysłuchała utworów zarówno muzyki sakralnej, jak i popularnej w wykonaniu utalentowanych artystów. Dla mieszkańców Przasnysza wystąpili: Agnieszka Grabowska – sopran, Bartosz Nowak – tenor, Adam Bobiński – śpiew, Mateusz Górski – śpiew, Juliusz Jakóbiak – organy, fortepian.

 

Po każdym utworze widownia gromko oklaskiwała wykonawców, a na zakończenie koncertu artystów nagrodzono kwiatami. Do zebranych przemówił również proboszcz ojciec Wiesław Wiśniewski, który przypomniał o okolicznościach zorganizowanego koncertu, podziękował artystom za wspaniałe wystąpienie, staroście przasnyskiemu i burmistrzowi Przasnysza za pomoc w organizacji, a także przybyłym widzom za uczestnictwo.

Warto dodać, że rok 2020 przez polskich parlamentarzystów ogłoszony rokiem Świętego Jana Pawła II. Koncert odbył się dzięki sfinansowaniu go przez władze powiatu.

Agnieszka Grabowska to zdolna przasnyszanka, absolwentka studiów na Wydziale Wokalno – Aktorskim o specjalności wokalistyka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Zdobywczyni  pierwszej nagrody swojej kategorii wiekowej w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka w Otrębusach. W 2019 roku. Dokonania i talent młodej artystki zostały również docenione przez Starostę Przasnyskiego przyznanym stypendium.

Bartosz Nowak to młody utalentowany polski tenor, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu i Studiów Licencjackich w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, obecnie studiuje na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego. Zdolności Bartosza Nowaka doceniano już wielokrotnie: zdobył I nagrodę w VI Międzynarodowym Konkursie im. Rudolfa Petraka w Żylinie, I nagrodę w XIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu oraz II nagrodę w VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Kielcach, II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Iuventus Canti im. Imricha Godina 2015 we Vrablach.

Do Agnieszki Grabowskiej i Bartosza Nowaka w ostatnich dwóch utworach dołączyli stawiający pierwsze kroki na drodze profesjonalnego artysty młodzi śpiewacy – Adam Bobiński i Mateusz Górski. Śpiewakom akompaniował fortepianista Juliusz Jakóbiak, a nad stroną techniczną czuwał Grzegorz Smoliński.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments