Komunikat Gminy Przasnysz na temat nowego zakładu w strefie w Sierakowie

Urząd Gminy Przasnysz reaguje na tekst „Na terenie strefy ekonomicznej w Sierakowie powstanie zakład produkcji nawozów organiczno – mineralnych”, który ukazał się w naszym portalu. Przesyła stanowisko, które publikujemy w całości.

 

Komunikat Gminy Przasnysz:

W związku z zamieszczonym na stronie www.infoprzasnysz.com artykułem  „Na terenie strefy ekonomicznej w Sierakowie powstanie zakład produkcji nawozów organiczno-mineralnych”, Urząd Gminy Przasnysz informuje, że wpłynął wniosek firmy AGROCAL 2 Sp z o.o. o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.:„Budowa instalacji do wytwarzania organiczno-mineralnego środka poprawiającego właściwości gleby wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Sierakowo, gm. Przasnysz”.

 

W związku z tym, iż dokumentacja złożona przez firmę AGROCAL 2 Sp. z o.o. była niekompletna, wezwano firmę do jej uzupełnienia. Na tym etapie postępowania informacja podana przez Powiat Przasnyski jest przedwczesna. W przypadku wszystkich inwestycji, a zwłaszcza takich, Wójt Gminy Przasnysz podchodzi bez emocji i postępuje zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Na obecnym etapie dokumentacja jest analizowana.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jadwiga
Jadwiga
10 miesięcy temu

Jak zawsze impulsywne działanie. ,,Kamienie na szaniec”.

Jan
Jan
10 miesięcy temu

„nie będzie niczego”

Maria
Maria
10 miesięcy temu

Urzad jakoby chciał zapewnić że przy podejmowaniu decyzji będą uwzględniane różne kwestie za i przeciw,
zapewne oddziaływanie na środowisko i inne negatywy dla okolicznych mieszkancow bo to wzbudzą emocje…
Czyli na tym etapie wskazane jest zgłaszanie wszelkich zastrzeżeń przez okolicznych mieszkańców dla których to oddziaływanie może być negatywne uciążliwe czy klopotliwe..

kmac
kmac
10 miesięcy temu

Starostwu jakby zależało lub popierał powstanie zakładu bez żadnych konsultacji?

nie
nie
10 miesięcy temu

Cytuję
Pod znakiem zapytania stoją losy strefy przemysłowej i związanej z nią infrastruktury. Rada Powiatu Przasnyskiego 18 stycznia 2023 roku podjęła uchwałę o zwrocie przez powiat pieniędzy unijnych i krajowych na dokończenie obwodnicy i strefy gospodarczej. O tak niekorzystnym dla gminy Chorzele wyniku zadecydował głos Krzysztofa Nieliwodzkiego, reprezentanta gminy Chorzele.
Decyzja Rady Powiatu skłoniła radnych chorzelskich do zaproszenia przedstawicieli tej instytucji na pierwszą tegoroczną Sesję Rady Miasta Chorzele. Na sesji pojawiły się cztery osoby, które głosowały przeciwko zwrotowi pieniędzy – Zenon Szczepankowski, Rafał Gotowiec, Dariusz Wilga i Maria Malińska.
Niestety, przeciwnicy dokończenia strefy nie przyszli, wymawiając się nawałem obowiązków. Nieobecny był też radny Krzysztof Nieliwodzki.”

Rolnik
Rolnik
10 miesięcy temu

Co Wam przeszkadza to, tańsze nawozy będą

Click
Click
10 miesięcy temu

Już bieńkowski się sfocil z właścicielami, jak przy podpisywaniu umowy na remont drogi do Mławy.

Dyzma
Dyzma
10 miesięcy temu

Miliony wyrzucone w błoto przez chore aspiracje dorównania Warszawie 😆😆😆