Komunikat Dyrektora SPZZOZ w Przasnyszu dotyczący Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu pragnie poinformować pacjentów zapisanych do naszej Podstawowej Opieki Zdrowotnej o nowych zaleceniach / schematach postępowania Ministerstwa Zdrowia.

 

Pacjent z objawami infekcji dróg oddechowych proszony jest o skorzystanie z teleporady pod nr tel. 29 75 34 389, 29 75 34 111. Jeśli lekarz podejrzewa lub rozpozna u pacjenta zakażenie wirusem SARS-CoV-2 lub zachorowanie na COVID-19, zleci test laboratoryjny w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Pacjent wykona w/w test w punkcie pobrać tzw. drive-thru w Przasnyszu przy ulicy Sadowej 9 codzienne  w godzinach 8.00-12.30. Pacjent z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2 zostanie objęty izolacją domową i pozostanie pod opieką lekarza POZ, lub lekarza specjalisty chorób zakaźnych, a w sytuacji pogarszającego stanu zdrowia zostanie przewieziony do oddziału zakaźnego.

Pacjent z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2, pozostający w izolacji domowej w 7 dobie otrzyma SMS z informacją, że w 8-10 dobie powinien odbyć teleporadę z lekarzem POZ, w trakcie której nastąpi ocena stanu zdrowia i zapadnie decyzja o ewentualnym przedłużeniu izolacji powyżej 10 dni jeśli wystąpiły objawy COVID-19. Jeśli u pacjenta nie wystąpiły objawy izolacja skończy się automatycznie w 10 dniu od daty wykonania testu. Jeśli u pacjenta wystąpiły objawy infekcji, czas trwania izolacji wynosi minimum 13 dni od daty pojawienia się objawów, przy czym ostatnie 3 dni muszą być bezobjawowe.

Bardzo proszę Państwa o stosowanie się do w/w zasad, oraz korzystanie z kontaktu telefonicznego.

Pacjencie NIE KŁAM MEDYKA- ten apel jest nadal aktualny – jeden incydent może wyłączyć na długo personel medyczny Szpitala.

Proszę o tym pamiętać.

 

Grzegorz Magnuszewski

Dyrektor SPZZOZ w Przasnyszu


 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Babcia
Babcia
2 lat temu

Nie chce się gadać,szpital też obwarowany, zamknięty na siedem spustów żaden wirus się nie przemknie, a pieniądze nasze idą!!!!!!

Last edited 2 lat temu by Babcia
TW Lolek
TW Lolek
2 lat temu

Apel powinien brzmieć ” Medyku dbaj o Pacjenta nie bój się swoich pacjentów. Daj żyć są też inne choroby ’.

ala
ala
2 lat temu

W tej sytuacji powinni lekarzom zmniejszyć pobory.Wszystko można załatwić tylko do lekarza się nie da iść.A prywatnie przyjmują.

cilick
cilick
2 lat temu

A spróbujcie się zarejestrować do jakiegoś lekarza w szpitalu. Bez szans. Nie odbierają telefonów.