Komu ZUS wypłaci emeryturę lub rentę szybciej?

Wielu seniorów z niecierpliwością oczekuje na swoją emeryturę lub rentę. Niektórzy z nich listopadowe świadczenie otrzymają nieco wcześniej.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych świadczenia emerytalno-rentowe wypłaca w kilku terminach: 1., 5., 6., 10., 15., 20., i 25 dnia miesiąca. Jeśli termin płatności świadczenia przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, to świadczenie wypłacane jest wcześniej – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 1 listopada, otrzymają emerytury i renty do 31 października. Dotyczy to zarówno świadczeń, które przynosi listonosz, jak i tych, które trafiają na rachunki bankowe. Do 3 listopada swoje emerytury i renty otrzymają osoby, których termin płatności świadczenia przypada na 5 listopada. Listopadowe wypłaty, które powinny trafić do uprawnionych 25 dnia miesiąca, również zostaną przekazane wcześniej, gdyż ten dzień przypada na sobotę – dodaje rzecznik.

Coraz więcej osób otrzymuje świadczenia przelewem i nie musi czekać na wizytę listonosza.

W województwie mazowieckim poziom ubankowienia świadczeń długoterminowych jest wysoki. Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, ZUS zachęca, aby rozważyli wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując wypłatę emerytury czy renty na rachunek bankowy,
nie trzeba czekać, aż listonosz zapuka do drzwi.

 

Źródło Wojciech Ściwiarski
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
toon
toon
29 dni temu

Taka ciekawostka
Wirtualna Polska
„Już nie boją się zwolnień. Gwiazdy TVP będą jeszcze zarabiać przez długie miesiąceMogą zniknąć z TVP, ale pobierać pensje nawet przez rok po zwolnieniu. Jak donosi jeden z branżowych serwisów, pracownicy TVP zabezpieczają się przed utratą pracy. Naprędce zmieniane są umowy i rozdawane są etaty tak, by zabezpieczyć los największych gwiazd TVP. Nowe umowy dostali już ponoć Michał Adamczyk czy publicyści znani z anteny TVP Info.”

toon
toon
29 dni temu
Reply to  toon

Umowy mają być tak konstruowane, by [pracownicy TVP – red.] mogli pobierać wynagrodzenie nawet przez rok po zwolnieniu, bez względu na to, czy pojawiają się na wizji i będą pracować przy programach – zdradził w rozmowie z Pressem informator z TVP.

Ania
Ania
29 dni temu
Reply to  toon

Ale ponosi cię fantazja