Kompleks basenów otwartych w Przasnyszu. Kiedy ruszy budowa?

Zgodnie z zapowiedzią powiatu, przy ul. Mazowieckiej w Przasnyszu, ma powstać kompleks odkrytych basenów, składający się z trzech niecek, zjeżdżalni i wodnego placu zabaw dla najmłodszych. Na jakim etapie jest obecnie inwestycja?

 

6 maja Starostwo Powiatowe w Przasnyszu podpisało umowę z wykonawcą na budowę basenów odkrytych przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w ogłoszonym przez Zarząd Powiatu Przasnyskiego przetargu, jest firma RemBud z Przasnysza.

Zapytaliśmy o termin rozpoczęcia robót budowlanych.

– W odpowiedzi na pytanie prasowe, informujemy, że zgodnie z zawartym aneksem do umowy, do 10 sierpnia br. wykonawca powinien uzyskać decyzję o pozwoleniu na budowę, po czym niezwłocznie rozpocznie prace budowlane. Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę złożono 14 lipca 2022 roku – poinformowało Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Na przyszkolnym terenie przy ul. Mazowieckiej w Przasnyszu, w sąsiedztwie powiatowego lodowiska, mają powstać trzy baseny przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pierwszy będzie miał głębokość 0,6 m, drugi 1,2 m, zaś najgłębszy 1,5 metra. Oprócz tego w planach jest wodny plac zabaw dla najmłodszych oraz rodzinna zjeżdżalnia. Obok basenów mają powstawać budynki, służące obsłudze mieszkańców.

Budowa trzech odkrytych basenów to koszt ponad 9 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu powiatu przasnyskiego, a milion złotych dołożyło miasto Przasnysz.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
p-sz
p-sz
22 dni temu

Na zimę się skorzystamy.

Ela
Ela
21 dni temu
Reply to  p-sz

Pisz po Polsku bo nie wiadomo o co ci chodzi

Obserwer
Obserwer
21 dni temu

Czy komuś rozum odebrało. Za 9 mln zł budować obiekt, który w najbardziej sprzyjających warunkach pogodowych może być użytkowany tylko przez 3 miesiące w roku. Co zatem będzie się z tym dzialo przez 9 miesięcy . Jak to będzie zabezpieczone na zimę , skąd woda na wymianę. Pytań jest wiele , odpowiedzi brak. Skończy się to tak jak z basenem z lat 70 -tych , czyli zarośnie chwastsmi . Basen taki był w Przasnyszu , na Zawodziu obok rzeki Węgierki już 50 lat temu i nawet śladu po nim nie ma . Masakra , lepiej poczekać i zbudować pełno wymiarów… Czytaj więcej »

Obserwer
Obserwer
21 dni temu
Reply to  Obserwer

Chyba , że nad tym wszystkim wybudowano by olbrzymią szklarnię. To mogło by być jakieś wyjście . Tak tylko głośno myślę, ale kto wie ……. może ktoś to ” kupi „.

Artur
Artur
21 dni temu

Klimat się ociepla więc z roku na rok ilość dni upalnych ma wzrastać, więc teoretycznie skala wykorzystania obiektu będzie wzrastać, a w praktyce to wczoraj 16 lipca był po prostu ziąb, ale za to sierpień ma być upalny… Jak zrobią to na pewno latem w gorące dni będzie tam mega zadowolony tłum ludzi i nikt nie będzie się zastanawiał co zimą

Obywatel
Obywatel
21 dni temu
Reply to  Artur

A zimą lodowisko…to takie proste😉

GodzinaF
GodzinaF
21 dni temu
Reply to  Obywatel

A co ma być zimą ? Ja nie rozumiem, tych wszystkich komentarzy już przy którymś tam artykule o tych basenach. O co chodzi z zimą ?
Pomijając fakt, czy to jest dobra inwestycja, czy zła. W Ciechanowie na basen otwarty, w sezonie letnim wchodzi około 10 tyś ludzi. Więc nie ma co się martwić o frekwencję.
Ale o co wam chodzi z tą zimą ??

GodzinaF
GodzinaF
21 dni temu
Reply to  GodzinaF

Zamiast minusa weź odpowiedz.

Artur
Artur
21 dni temu

Właśnie wpadłem na pomysł wykorzystania jesienią, bo na zimę to trzeba spuszczać wodę… otóż morsy z okolicy mogłyby już powoli robić przygotowania do sezonu u nas, a na pewno jest masa chętnych co widać na zdjęciach z Sebor. Ta idea wzmacniania organizmu robi coraz większą furorę i wtedy mamy wiosnę i jesień z wykorzystanymi choć częściowo zbiornikami

Leszek
Leszek
21 dni temu

A na wycinkę krzaków przy drogach powiatowych to nie ma pieniędzy.

Kefas
Kefas
21 dni temu

Najbardziej kuriozalnym powodem opóźnienia w oddaniu kąpieliska w Zakrzówku jest kwestia basenu dla dzieci. Okazało się, że jest on za głęboki o… 1 centymetr. Przepisy są jednoznaczne: basen dla najmłodszych może mieć maksymalnie 40 cm głębokości.

Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/malopolskie/news-krakow-zle-wiesci-dla-amatorow-kapieliska-w-zakrzowku-kurioz,nId,6156141#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome