Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu z dofinansowaniem z Fundacji ORLEN. Grant wynosi 15 tys. złotych

Przasnyska Komenda Powiatowa PSP zakwalifikowała się do dofinansowania w ramach programu „OLEN dla Strażaków”. Strażacy otrzymali 15 tys. złotych na zakup sprzętu do ratownictwa wodnego.

 

Na początku maja Fundacja ORLEN ogłosiła nabór do kolejnej edycji programu „ORLEN dla Strażaków”, który jest prowadzony od ponad 20 lat.

Jego główmy celem jest zwiększenie możliwości bojowych państwowych i ochotniczych jednostek Straży Pożarnej w całym kraju, a także poprawa bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

– Strażacy pełniący służbę w Ochotniczych i Państwowych jednostkach Straży Pożarnej to liderzy lokalnych społeczności, którzy nie tylko dbają o ich bezpieczeństwo, ale podejmują również inne działania o charakterze społecznym, edukują najmłodszych, organizują zajęcia sportowe dla mieszkańców. Błyskawicznie zaangażowali się również w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Organizowali transport ze stref przygranicznych, udostępnili uchodźcom bezpłatny nocleg. Od początku działalności fundacji doceniamy tę chęć bezinteresownego niesienia pomocy bez względu na okoliczności – informuje Katarzyna Różycka, Prezes Zarządu Fundacji ORLEN.

 

Łączna pula przeznaczona na tegoroczne granty dla strażaków to ponad 3 mln złotych. Projekty muszą być zrealizowane od listopada do 28 kwietnia 2023 roku.

W pierwszych dniach października Zarząd Fundacji ORLEN rozstrzygnął tegoroczną edycję programu. W tym roku złożonych zostało 3300 wniosków, z czego 375 otrzymało darowiznę. Wśród szczęśliwców znalazła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Otrzymane dofinansowanie to 15 tys. złotych, które zostanie przeznaczone na zakup sprzętu do ratownictwa wodnego.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments