Kolumny policyjnych radiowozów na sygnałach. Dlaczego regularnie jadą przez Przasnysz? [VIDEO]

Na prośbę zaniepokojonych oraz zaciekawionych czytelników zapytaliśmy rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji o powód zorganizowanych „przemarszów” kolumn policyjnych wozów na sygnałach, które w regularnych odstępach czasu przejeżdżają przez Przasnysz, kierując się w kierunku zachodnim. „Nie ma powodu do niepokoju”.

 

W ciągu kilku ostatnich tygodni przez Przasnysz przejeżdżają zorganizowane kolumny policji na sygnałach, poruszające się w kierunku Mławy. Niekiedy są to policyjne furgonetki w liczbie nawet kilkunastu sztuk, czasem są to zwykłe osobowe radiowozy.

W związku z faktem, że tego typu zorganizowane przejazdy nie były wcześniej często w Przasnyszu widziane, a sytuacje się powtarzają, w imieniu zaniepokojonych mieszkańców zapytaliśmy Komendę Wojewódzką Policji, z czym ma związek ta nietypowa sytuacja. Przypuszczaliśmy, że mogą być to oddziały prewencji przemieszczające się w związku z sytuacją na granicy z Białorusią.

 

– Informuję, że nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakie jednostki Policji i w jakim celu przemieszczały się przez teren Przasnysza. Oczywiście niewykluczone, że były to kolumny radiowozów z policjantami wracającymi ze służby przy granicy (fakt obecności policjantów przy granicy podawany jest publicznie od wielu tygodni), ale mogły to być także radiowozy z innych garnizonów, skąd policjanci wykonywać mogli również inne zadania – wyjaśniła podinsp. Katarzyna Kucharska z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Jak dodała pani rzecznik, zrozumiałym jest, że przejazd kolumny oznakowanych radiowozów może budzić zainteresowanie, jednak nie powinien być podłożem jakiegokolwiek niepokoju mieszkańców Przasnysza.

 

 

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alibaba
Alibaba
2 lat temu

Granicą z Białorusią… Kilka tygodni temu jeździli regularnie z Mławy przez Przasnysz, więc to chyba normalne, że teraz wracają…

Baofeng
Baofeng
2 lat temu

Ja widziałem jak gnali przy jedynce w stronę Ostrołęki. Ciekawe na jakiej czestotliwosci nadają???😉

Klasyka
Klasyka
2 lat temu

Śliczny ten Man Tge zarówno Jako radiowóz i karetka pogotowia

minionki
minionki
2 lat temu

cyt: ,,…lecą suki na sygnale w samie była kradzież, zwinął dziadek kostkę masła, chleb i czekoladę…”

Klasyka
Klasyka
2 lat temu
Reply to  minionki

Chyba jeszcze nie doszedłeś do siebie po Świętach