Kolorowanka „Aktywnie w Gminie Chorzele” dla najmłodszych mieszkańców

Podczas Dni Chorzel na stoisku promocyjnym Miasta i Gminy Chorzele na najmłodszych mieszkańców gminy będzie czekała niespodzianka – kolorowanka „Aktywnie w Gminie Chorzele”.

 

– Książeczka zabierze najmłodszych mieszkańców w edukacyjną podróż po naszej okolicy. Przez kolejne strony oprowadzi po ważnych zabytkowych miejscach, które przypominają o przeszłości miasta i gminy Chorzele, a dzięki którym poznać będzie można wiele ciekawostek z lokalnej historii – podaje Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

 

– Warto poznawać swoją okolicę zwłaszcza, że nasza gmina charakteryzuje się wyjątkową historią oraz ponadprzeciętnymi walorami fauny i flory. Nie bez powodu zaliczana jest do Obszarów Specjalnej Ochrony – to czystość wód i powietrza, przepiękne ścieżki leśne sprawiają, że jest to idealne miejsce na piesze wędrówki, turystykę rowerową, grzybobrania czy wędkarstwo. W książeczce zamieściliśmy również mapkę gminy, na której oznaczyliśmy zabytki, place zabaw i altany rekreacyjne – informuje Beata Szczepankowska, burmistrz Miasta i Gminy Chorzele.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments