Kolizja na ulicy Żwirki i Wigury w Przasnyszu. Kierowca skutera trafił do szpitala

W godzinach porannych na ulicy Żwirki i Wigury w Przasnyszu doszło do kolizji drogowej. Przyczyną nieustąpienie pierwszeństwa na drodze. Kierowca skutera trafił do szpitala.

 

W piątek, 12 sierpnia o godzinie 8.00 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego ze skuterem na ulicy Żwirki i Wigury w Przasnyszu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej, które udzieliły kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, kierowcy skutera.

– Strażacy opatrzyli lewą kończynę górną przy pomocy sprzętu opatrunkowego oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia – informuje kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu.

Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował rannego do szpitala w Przasnyszu.

 

Przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa na drodze.

– 37 – letnia mieszkanka powiatu makowskiego kierująca samochodem osobowym marki Citroen na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury z Wojska Polskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla kierującego skuterem marki Zipp, 74-letniemu mieszkańcowi gminy Przasnysz i tym samym doprowadziła do zderzenia się pojazdów – informuje kom. Paweł Rykowski, funkcjonariusz przasnyskiej policji.

Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 1400 złotych.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments