Kolizja na ulicy Leszno w Przasnyszu. Sprawcą 53-latek z 2,98 promila alkoholu w organizmie

27 marca doszło do zderzenia dwóch aut na ul. Leszno w Przasnyszu. Sprawcą okazał się pijany 53 – latek.

 

We wtorek, 27 marca do Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zgłoszenie, że na ul. Leszno w Przasnyszu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut.

– Kierujący samochodem osobowym marki Fiat Panda, 53-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, będąc w stanie nietrzeźwości  podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru wymijania uderzył w jadący z przeciwnego kierunku pojazd marki Ford Fiesta, którym kierowała 19-letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego – wyjaśnia mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Badanie trzeźwości kierowcy samochodu osobowego marki Fiat Panda wskazało, że miał 2,98 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Przasnysz.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Word
Word
1 miesiąc temu

Ciekawe z jaka kara będzie musiał się zmierzyć sprawca … czy na tyle dotkliwą żeby w przyszłości się kilka razy zastanowić przed swoim idiotycznym zachowaniem …
Bo konfiskata pandy to akurat mała kara…