Kolizja na ulicy Leszno w Przasnyszu. Sprawcą 23-latek z 2,5 promila alkoholu w organizmie

14 listopada doszło do zderzenia dwóch aut na ul. Leszno w Przasnyszu. Sprawcą okazał się pijany 23 – latek.

 

We wtorek, 14 listopada o godz. 17.48 do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Leszno w Przasnyszu.

– Kierujący samochodem osobowym marki Peugeot, 23 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego będą w stanie nietrzeźwości podczas wymijania doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Audi A6, którym kierował 39 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego – wyjaśnia mł. asp. Ilona Cichowska, rzecznik  prasowy przasnyskiej policji.

Badanie wykazało, że 23 – latek miał 2,47 promila alkoholu w organizmie.

– Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP w Przasnyszu – dodaje rzeczniczka.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kacha
Kacha
23 dni temu

Ukarać i to porządnie, aby inni się bali jeździć po pijanemu,za niskie kary i to dlatego tak jest

Janusz
Janusz
22 dni temu
Reply to  Kacha

Nie dlatego tak jest. Nie wielkość kary ale jej nieuchronność decyduje. Jeśli od 5 lat jeździ co drugi dzień na rauszu i koledzy też i nikt się ich nie czepia . Jeśli codziennie po mieście są wybryki kaskaderskie drifty i inne piłowanie fury przemianowane samochody jest monitoring a policje i burmistrza nic to nie obchodzi to są skutki kompletnej bezkarności . Jeśli Przasnysz służy jako tor wyścigów samochodowych to …. Będzie jeszcze gorzej . Powtarzam jeszcze raz nie wysokość kary ale jej nieuchronność. Jeśli nawet pod wpływem alk dostałby za każdym razem jak wsiądzie tysiąc złotych szybko by się nauczył… Czytaj więcej »

Wiktor kos
Wiktor kos
22 dni temu

Wywiad z policjantem z podinspektorem Krzysztofem Burdakiem. (Wywiad dla ludzi o silnych nerwach) Każdy potencjalny młody kierowca powinien ten artykuł przeczytać i wziąć wszystkie tezy i rady do serca. Anna Śmigulec 15-07-2021 17:00 Nie chcesz pamiętać, nie możesz zapomnieć. Czujesz, że uczestniczysz w czymś, czego się nie da odwrócić, nie da się pościerać, nie da się odzobaczyć i cofnąć. Koniec, kropka – mówi podinspektor Krzysztof Burdak. Widział zmasakrowane ciała. Ludzi bez głów. Widział dzieci, które w ułamku sekundy zostały sierotami. Kierowcom, którzy do tego doprowadzili, ma do powiedzenia jedno: „Pozabijałeś ich, bandyto drogowy” Anna Śmigulec: Pamięta pan sytuację z pracy w drogówce,… Czytaj więcej »