fot. 2ORel
Reprezentanci 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu wraz z drużyną 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego pokazali, że w wędkarstwie spławikowym nie mają sobie równych.
Podczas XIX Mistrzostw Wojska Polskiego, które odbyły się w dniach 22–24 maja 2026 roku drużyna obroniła tytuł mistrzowski i po raz trzeci w historii sięgnęła po najwyższe trofeum.
Mierzyli się najlepszymi
XIX Mistrzostwa Wojska Polskiego w Wędkarstwie Spławikowym to wydarzenie, którego celem jest nie tylko wyłonienie najlepszych zawodników w kategoriach indywidualnych i drużynowych.
Zawody pozwalają żołnierzom-sportowcom na zaprezentowanie najwyższego poziomu wyszkolenia ale także propagowanie aktywnego wypoczynku i czynnej rekreacji na łonie przyrody.
Tegoroczne zmagania rozegrały się na malowniczym Kanale Mazurskim w miejscowości Przystań koło Węgorzewa.
Przez dwa dni zaciętej rywalizacji żołnierze z Przasnysza i Komorowa mierzyli się z najlepszymi wędkarzami w mundurach z całego kraju.
Poziom sportowy niezmiennie wysoki
W zawodach wystartowało aż 30 wojskowych drużyn. Przasnyscy reprezentanci wykazali się największymi umiejętnościami, opanowaniem oraz doskonałą taktyką, pozostawiając resztę stawki daleko w tyle.
Obronili tytuł mistrzowski i po raz trzeci sięgnęli po tytuł Mistrza Wojska Polskiego w Wędkarstwie.
– Od sześciu lat przasnyska drużyna nie schodzi z podium Mistrzostw Wojska Polskiego, co potwierdza jej niezmiennie wysoki poziom sportowy. Gratulacje dla zawodników, trenerów oraz Zarządu Koła PZW nr 70 „Jazgarz” w Przasnyszu – komentuje płk Bogusław Postek, dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

ren
