Kolejny raz złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wcześniej kierując motocyklem Kawasaki, teraz BMW

49-latek kierował samochodem marki BMW. Przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Okazało się, że już wielokrotnie łamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

 

4 listopada policjanci zatrzymali 49 – latka, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że posiada już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie.

– Mundurowi ustalili, że we wrześniu 49-latek również został zatrzymany przez ciechanowskich policjantów za zbyt szybką jazdę w trakcie obowiązywania sądowego zakazu – wyjaśnia asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy ciechanowskiej policji.

Wówczas mężczyzna poruszał się motocyklem marki Kawasaki.

– Za popełnione przestępstwo ponownie odpowie przed sądem. Przypominamy, że zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym orzekanym przez sąd wobec sprawców przestępstw lub wykroczeń drogowych skierowanych przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Stosowany jest on najczęściej w przypadku osób, które spowodowały wypadek drogowy, prowadziły pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Za lekceważenie decyzji sądu grozi w tym przypadku kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka.

Sąd w takim przypadku orzeka także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 złotych.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu

„Okazało się, że już wielokrotnie łamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych”.

No i gdzie nasz srogi minister Ziobro, postrach przestępców? Czekamy, aż gość kogoś zabije? Jeśli facet kpi sobie z wyroków sądu to chyba przy kolejnej wpadce powinien być z automatu areszt tymczasowy? Co na to nasza forumowa Ania, która mówiła że za Tuska to dopiero będzie rozpasanie wśród przestępców.

Wsiowy
Wsiowy
23 dni temu

Jakieś klasery powinni dawać do kolekcjonowania na te zakazy. Za złamanie 10 zwykłych zakazów proponuję złoty zakaz i medal za odwagę.
Kara powinna być progresywna żeby kandydaci na 3 zakaz nie mieli szansy go zdobyć.

mixus
mixus
23 dni temu

Nie będzie, a już jest. „Z aresztu do europarlamentu. Włodzimierz Karpiński zostanie europosłem
Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/kraj/news-z-aresztu-do-europarlamentu-wlodzimierz-karpinski-zostanie-e,nId,7136188#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
22 dni temu
Reply to  mixus

Ale co ma jedno z drugim wspólnego?
Karpińskiego wybrali jak jeszcze nikt o przekrętach nie wiedział.

A taki Mejza ma zarzuty prokuratorskie grubego kalibru, a i tak pisi lid na niego glosuje. Gdzie tu logika?

kołodziej
kołodziej
20 dni temu

karpiński jest podejrzany o 600 milionów złotych to 10krotnie wiecej od mejzy ty nawet liczyć nie umiesz i bronisz tych lewaków bo im można???
A teraz zagadka. 'Nasz’ nowy europoseł,karpiński którego prokuratura podejrzewa o wielomilionowe łapówki za ustawianie przetargów na odbiór śmieci w Warszawie, a sąd wtrącił do aresztu, będzie głosować w Europarlamencie w interesie Polski, czy w interesie większości proniemieckiej, która gwarantuje mu zachowanie unijnego immunitetu?