Kolejny pijany kierowca zatrzymany. Jechał “na czołówkę”, później zasnął na poboczu

Policja otrzymała zgłoszenie, że drogą w kierunku Ostrołęki jedzie VW, którego kierujący jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze na miejscu zastali 38 – letniego zgłaszającego, który wskazał zaparkowany na poboczu pojazd, a w nim na fotelu kierowcy śpiącego mężczyznę.

 

Zgłaszający powiedział, że o godzinie 23:15 jechał w kierunku Makowa Mazowieckiego. Zbliżając się do miejscowości Ulaski jadący z naprzeciwka VW zjechał na jego pas ruchu. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia czołowego z pojazdem zjechał na prawe pobocze i zaczął hamować. W wyniku czego auto obróciło się w przeciwnym kierunku do toru jazdy. Kierujący VW nie zatrzymał się, więc zgłaszający powiadomił służby o całym zajściu i pojechał za nim. Na szczęście w tym czasie droga była pusta. Po kilku minutach kierujący VW zjechał na pobocze i zatrzymał pojazd. Okazało się, że mężczyzna zasnął za kierownicą.

 

Interweniujący policjanci obudzili mężczyznę. Okazało się, że był on pijany. Badanie trzeźwości 44 – letniego kierowcy VW, mieszkańca powiatu makowskiego, wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Kierujący został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe.

 

Źródło KPP Maków Maz.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments