Kolejny niewybuch z czasów II wojny znaleziony podczas prac polowych

Pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej znaleziono w minioną sobotę w miejscowości Stary Kałęczyn. Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, miejsce znalezienia niewybuchu zabezpieczali policjanci.

 

Chociaż od zakończenia działań II wojny światowej minęło kilkadziesiąt lat, to nadal spotykamy się z jej pozostałościami. W minioną sobotę policja została powiadomiona o niebezpiecznym znalezisku w miejscowości Stary Kałęczyn, gm. Gołymin – Ośrodek.

– Mężczyzna podczas wykonywania prac polowych znalazł niewybuch. Od razu poinformował Policję. Wysłany na miejsce pirotechnik określił, że jest to pocisk artyleryjski kal. 75 mm pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Ciechanowscy policjanci zabezpieczyli miejsce. O znalezisku powiadomili saperów, którzy wywieźli pocisk artyleryjski na poligon – informuje asp. Magda Zarembska, rzeczniczka ciechanowskiej policji.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments